Zavřít reklamu

Spousta hráčů miluje nostalgii a staré hry – je jedno, jestli se jedná o arkádové tituly, hry pro starší modely herních konzolí nebo třeba staré DOSovské hry. Díky tomu, že smartphony s operačním systémem Android nabízí podporu nejrůznějších emulátorů, si můžete řadu skvělých retro her zahrát i na vašem moderním smartphonu.

Lemuroid

Lemuroid je velmi povedený open-source emulátor pro smartphony s Androidem, který vám umožní zahrát si hry z konzolí Atari, SNES, vybraných modelů konzolí Sega, PlayStation, ale třeba také Nintendo 3DS. Lemuroid je zcela bezplatný, bez reklam, a jeho tvůrci jej relativně často aktualizují – poslední aktualizace proběhla v prosinci 2022.

Stažení v Google Play

DuckStation

Emulátor s názvem DuckStation cílí primárně na uživatele, kteří si chtějí na svých smartphonech s Androidem zahrát hry z herních konzolí PlayStation. Emulátor funguje ve většině případů spolehlivě, nabízí odpovídající rychlost, výkon i souvislé hraní. Na rozdíl od předchozího Lemuroidu ale nebývá příliš často aktualizován.

Stažení v Google Play

Dolphin Emulator

Dolphin Emulator nabízí možnost hraní her z GameCube a Wii na smartphonech s Androidem. Jedná se o opravdu povedený, výkonný, pravidelně aktualizovaný emulátor, který zaručuje hladký chod vašich her. Pro hraní zapotřebí, abyste dané hry skutečně vlastnili.

Stažení v Google Play

EmuBox

EmuBox je emulátor her pro PS1, který nabízí podporu externích ovladačů, podporu ukládání her a spoustu dalšího. Pro hraní her je zapotřebí, abyste měli vaši vlastní zálohu. EmuBox nabízí dále podporu pro screenshoty a další funkce.

Stažení v Google Play

Win 98 Simulator

Náš článek ukončíme tak trošku jiným emulátorem. Milovníci starších verzí operačního systému Windows zajisté ocení aplikaci Win 98 Simulator. Jak název napovídá, jedná se o emulátor, který vám umožní na vašem smartphonu s Androidem simulovat prostředí Windows 98, a to nejen včetně her, ale i aplikací, jako je Malování, Explorer, Poznámkový blok nebo WMP.

Stažení v Google Play

Dnes nejčtenější

.