Zavřít reklamu

Samsung možná pracuje na hodinkách Galaxy Watch se zabudovaným projektorem. Patentová přihláška korejského giganta odhaluje, že projektor by mohl být použit pro užitečné případy užití.

V patentové přihlášce se podle webu Wareable píše o „projekčním displeji na boční části pouzdra nakonfigurovaném tak, aby ukazoval informace na zobrazovací ploše přilehlé k pouzdru“. Jinými slovy, projektor Galaxy Watch může zrcadlit hlavní obrazovku na přilehlém povrchu (jako je hřbet ruky) nebo zobrazovat další informace.

Z obrázků doprovázejících patentovou přihlášku vyplývá, že projektor by ve srovnání s displejem hodinek zobrazoval informace na mnohem větší ploše. Přihláška také uvádí, že „projekční displej může zobrazovat informace, které se liší od informací zobrazených na modulu displeje“. Jak web poznamenal, toto by mohlo znamenat, že uživatelé si budou moci prohlížet videa odeslaná prostřednictvím aplikací pro zasílání zpráv, jako je WhatsApp. Je zřejmé, že toto by byl pouze jeden z možných případů užití.

Doprovodné obrázky také ukazují řadu čoček a světelných diod zarovnaných do dvou řad, které by mohly umožnit nezkreslenou projekci obrazu nebo obsahu na ruce. Je možné, že podmínkou pro to, aby se obsah správně zobrazil, bude dokonale rovné zápěstí.

Jestli Samsung na chytrých hodinkách s projektorem skutečně pracuje, nebo je tento projekt zatím jen v jeho hlavě a chce jej mít do budoucna „posichrovaný“, v tuto chvíli nelze říci. Pokud ano, mohlo by to do oblasti nositelné elektroniky přinést malou revoluci.

Chytré hodinky Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.