Zavřít reklamu

Společnost Primate Labs oznámila novou verzi svého globálně populárního benchmarku – Geekbench 6. Společnost tvrdí, že telefony a počítače jsou stále rychlejší, takže předchozí metody měření nárůstu jejich výkonu rychle zastarávají.

Geekbench 6 přináší větší fotografie, rozsáhlejší knihovnu obrázků pro importování testů a větší a modernější příklady PDF souborů. Aplikace nyní na všech platformách zabírá více místa, protože přichází s několika novými testy, včetně rozmazání pozadí během videohovorů, fotografických filtrů na sociálních médiích a detekce objektů u pracovní zátěže spojené s AI.

Geekbench 6 se mnohem méně soustředí na testy měřící výkon jednoho jádra. Podle Primate Labs není číslo pro hlavní jádro tak důležité, protože případy použití v reálném světě „vytahují“ výkon z různých částí hardwaru. Na vzestupu je také strojové učení, pročež byl přepracován též výsledek pro více jader.

Konečný výsledek nepřidává jen výkon čtyř různých jader. Testy měří, jak jádra „skutečně sdílejí pracovní zátěž v příkladech reálné zátěže“. Svět mobilních technologií již nějakou dobu směšuje velká a malá jádra, nyní je v tom však dohnaly stolní počítače a notebooky, díky čemuž je starší verze Geekbenche nespolehlivá.

Geekbench 6 kromě toho používá lepší výpočty GPU s novými frameworky a abstraktními vrstvami. Porovnávání mezi platformami bude přesnější, protože vývojář do aplikace integroval více instrukcí pro akceleraci strojového učení a jednotný výkon „grafiky“ napříč platformami. Nová verze oblíbeného benchmarku je dostupná již nyní, a to pro platformy Android, Windows, Mac a Linux. Stáhnout si ji můžete zde.

Dnes nejčtenější

.