Zavřít reklamu

Samsung je sice na poli skládacích telefonů lídr, nelze ale říci, že by měl všechny jejich chyby už plně odladěné. I když testy společnosti ukazují, že Galaxy Z Fold3 zvládne na 200 tisíc ohnutí, což tedy vychází na nějakých 100 otevření denně po dobu pěti let, nemusí tohoto čísla vždy dosáhnout. 

Někteří uživatelé Galaxy Z Foldu3, který Samsung vydal v létě 2021, totiž zjišťují, že jejich zařízení nevydrží tolik, kolik Samsung deklaruje. Podle webu PhoneArena.com dochází k poškození bez jakéhokoli vnějšího zavinění, tedy typicky pádu. Tento problém se však vyskytuje až po uplynutí roční záruky na zařízení, která je v USA běžná, což majitele samozřejmě nepotěší.

Nejedná se přitom o ojedinělý případ. Displej obvykle praská přesně v prostoru jeho ohybu a samozřejmě je dále spíše nepoužitelný. Někdy fungují obě poloviny, někdy jenom jedna. Pozáruční oprava je navíc patřičně drahá, a v USA vychází na nějakých 700 dolarů. Ty navíc vydá majitel zařízení za chybu, kterou nezpůsobil.

Všechna poškození mají jednoho jmenovatele, kterým je čas, a ani ne tak počet otevření a zavření zařízení. Může to znamenat, že některé prvky displeje s časem degradují. Jistě se nejedná o vědomou chybu Samsungu, protože ten potřebuje své skládačky popularizovat, a ne na ně vrhat podobný stín únavového syndromu materiálu. U nás mohou být majitelé Galaxy Z Foldu3 ještě v klidu, protože jejich dvouletá záruka skončí nejdříve v létě letošního roku.

Klasickou řadu Galaxy S23 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.