Zavřít reklamu

Zabraňte vypínání obrazovky telefonu, pokud to opravdu potřebujete. Každý smartphone sice nabízí určitý časový rozsah, ten je ale různý podle modelu a nemusí vám z nějakého důvodu vyhovovat. Zde se tedy dozvíte, jak na Androidu nastavit, aby obrazovka zařízení sama nezhasínala, a to opravdu nikdy. 

I když je Apple na baterii poměrně přísný, kupodivu v nastavení jeho iPhonů najdete možnost, aby jeho displej nezhasnul nikdy. U Samsungu to ale možné není. V Galaxy S21 FE s Androidem 13 a One UI 5.0 máme možnost nastavit časový limit jen na 10 minut, ostatní Androidy to obvykle umí až po 30 minut.

Jak v Samsungu nastavit čas, po který nezhasne displej 

  • Jděte do Nastavení. 
  • Vyberte nabídku Displej. 
  • Sjeďte níže a vyberte Časový limit displeje. 
  • Zde už jen zvolte tu možnost, kterou uznáte za vhodné. 
  • Na výběr máte 15 a 30 sekund, 1, 2, 5 nebo 10 minut. 

Na Android telefonech ostatních výrobců najdete tuto volbu v podobné nabídce, typicky pod volbou nastavení displeje. Některá zařízení také nabízejí možnost zapnout si detekování pozornosti, kdy telefon displej nezhasne, pokud se na něho stále díváte.

Nainstalujte si aplikaci

Pokud chcete, aby váš tablet nebo smartphone se systémem Android zůstal zapnutý déle než 10 nebo 30 minut, a je přitom jedno, jestli se jedná o zařízení Galaxy nebo jakékoli jiné, můžete si nainstalovat patřičnou aplikaci. V Google Play jich najdete dostatek a většina má stejnou funkcionalitu – ponechat obrazovku zapnutou po neomezeně dlouhou dobu nebo nastavení si většího intervalu, třeba na 2 nebo 5 hodin. Jednou z takových aplikací je i Screen Alive.

Po instalaci a spuštění titulu mu musíte povolit přístupy a pak zde již vidíte dvě nabídky. První Always zajistí, že se váš displej nikdy nevypne, druhá vám následně umožní nastavit si přesný čas, jaký sami potřebujete. 

Screen Alive v Google Play

Související články

Dnes nejčtenější

.