Zavřít reklamu

Stáhli jste si do svého telefonu Galaxy soubor, ale nyní jej nemůžete najít? Většina obsahu, který stahujete, se obvykle ukládá do složky s názvem Stažené položky, i když přístup k němu může být problém, zvláště pokud jste ji předtím neotevřeli. V tomto návodu vám řekneme, jak se v telefonech Samsungu ke staženým souborům dostat.

Přístup ke staženému souboru závisí na jeho typu a způsobu stažení. Chrome či jiné internetové prohlížeče stažené soubory obvykle ukládají do složky Stažené položky na vašem interním úložišti. Aplikace ukládají svá stažená data do podsložky, kterou vytvoří ve složce Android. Tento adresář není standardně uživatelsky přístupný, a pokud se do něj chcete dostat, musíte správci souborů udělit speciální oprávnění.

V některých případech mohou aplikace pro ukládání stažených dat vytvořit složku v kořenovém adresáři interního úložiště. Bez ohledu na to se ve většině případů můžete ke staženým souborům v telefonu Galaxy dostat pomocí správce souborů, bud zabudovaného nebo pořízeného od třetí strany.

Jak se dostat k souborům na telefonu Galaxy

Aplikace Samsungu Moje soubory je předinstalovaná na všech telefonech a tabletech Galaxy. Soubory třídí podle typu, což usnadňuje přístup k nim.

  • Otevřete aplikaci Moje soubory (najdete ji v šuplíku aplikací ve skupině aplikací Samsung).
  • Pokud hledáte nedávno stažený soubor, najdete jej v sekci Právě teď v horní části obrazovky.
  • Vyberte kategorii pro stažený soubor, který hledáte. Pokud hledáte například fotografii pořízenou před pár dny, klepněte na kategorii Obrázky.
  • Zobrazí se obrázky uložené v telefonu z různých aplikací, včetně fotografií pořízených pomocí fotoaparátu.
  • Seřaďte výsledky podle názvu, data, typu nebo velikosti.
  • Klepnutím na obrázek jej otevřete pomocí zvoleného prohlížeče obrázků (jestli jste jej neměnili, bude použit výchozí prohlížeč Samsungu).
  • Chcete-li najít stažené soubory z prohlížeče Chrome, včetně stránek pro offline prohlížení, přejděte do kategorie Stažené položky.
  • Pokud hledáte soubory formátu APK stažené ze zdrojů třetích stran, vyberte kategorii Instalační soubory. Klepnutím na APK soubor zahájíte instalační proces.
  • Znáte-li název souboru, který hledáte, klepněte na ikonu Hledat v pravém horním rohu obrazovky.

Ke svým souborům se můžete dostat také navigací do Nastavení→Péče o baterii a zařízení a klepnutím na položku Úložiště. Pokud váš telefon podporuje externí úložiště, objeví se zde. Klepnutím na jeho jméno se dostanete k na něm uloženým souborům.

Dnes nejčtenější

.