Zavřít reklamu

Samsung představil v řadě Galaxy S23 a nadstavbě Androidu 13 v podobě One UI 5.1 mnoho jemných vylepšení. Jednou z nových funkcí je ale i možnost obejít u telefonů Galaxy S23, Galaxy S23+ a Galaxy S23 Ultra nabíjení při jejich nadměrné aktivitě. Tato funkce by mohla být velmi užitečná pro všechny hráče nebo pro každého, kdo chce věnovat baterii zařízení ještě větší péči. 

Funkce se jmenuje Pause USB Power Delivery, a najdete ji v nastavení Game Booster v řadě Galaxy S23. Jednoduše umožňuje telefonu dodávat vstupní energii přímo do čipu, což znamená, že baterie telefonu se v takovém případě nebude nabíjet. Odklon napájení do baterie přímo do čipové sady generuje méně tepla, což také vede k lepšímu trvalému výkonu a pomáhá to samotné baterii ve snížení nabíjecích cyklů.

Funkce je v současné době k dispozici pouze v řadě Galaxy S23 a nejsme si jisti, zda je omezena na novější hardware, novější verzi Game Boosteru nebo One UI 5.1. Jak ukazuje obrázek výše, Galaxy S23 Ultra spotřebovává při zapnuté funkci 6 W energie, když je však vypnutá, smartphone spotřebovává 17 W energie.

Je poměrně zvláštní, že se Samsung o této funkci nezmínil ani při představení nové řady telefonů, ani nikde v doprovodných materiálech, jako třeba v seznamu změn One UI 5.1. Jedná se totiž o poměrně revoluční funkci, která může zase o kousek zlepšit mobilní hraní tím, že vás z něho nebudou pálit ruce. Doufejme, že ji Samsung v budoucnu přinese i do dalších smartphonů a tabletů Galaxy a nebude exkluzivní jen pro řady Galaxy S.

Řadu Galaxy S23 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.