Zavřít reklamu

Společnost Samsung představila na proběhnuté akci Unpacked celou řadu novinek. Kromě hardwarových přírůstků do produktového portfolia firmy se jednalo také o oznámení, že jihokorejský gigant společně se společnostmi Google a Qualcomm pracuje na produktech rozšířené reality (XR).

V závěru konference Unpacked 2023 vystoupili na pódium senior viceprezident Androidu Hiroshi Lockheimer spolu s generálním ředitelem společnosti Qualcomm Cristianem Amonem, aby o zmíněném partnerství pohovořili o něco detailněji. Žádný konkrétní produkt nicméně představen nebyl. Podle dostupných informací spolupracuje Samsung se společností Google na „dosud neoznámené verzi operačního systému Android určené speciálně pro napájení zařízení, jako jsou nositelné displeje“. Zatímco Google používá v této souvislosti termín „immersive computing“, Samsung preferuje termín XR. „Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat s našimi partnery na vytvoření nové generace pohlcujících počítačových zážitků, které ještě více zvýší možnosti uživatelů využívat služby Google,“ uvedl v souvislosti s partnerstvím TM Roh ze společnosti Samsung.

 

Společnost Samsung rovněž spolupracuje se společnostmi Meta a Microsoft, a to na „partnerství v oblasti služeb“. Podle vyjádření společnosti Samsung je tato spolupráce nezbytná k tomu, aby byl systém alespoň do jisté míry připraven pro chvíli, kdy bude na trh uveden hotový produkt. Z dostupných informací vyplývá, že by oním zatím nepředstaveným produktem mohla být náhlavní souprava pro smíšenou realitu. Hiroshi Lockheimer v závěru promluvil také o spolupráci firem Samsung a Google na službách Google Meet, systému Wear OS a vybraných zařízeních s operačním systémem Android.

Dnes nejčtenější

.