Zavřít reklamu

Čekání je konečně u konce a Samsung představil vrchol svého mobilního portfolia pro rok 2023. Pokud jde o klasické smartphony, jedná se o model Galaxy S23 Ultra, který si bere jen to nejlepší z loňského modelu a posouvá to na další úroveň. 

Po množství úniků, kterých jsme byli svědci zejména během ledna, nám nezbylo moc prostoru pro jakoukoli představivost. Prakticky vše se potvrdilo a prostor pro překvapení zrovna nebyl. Otázkou je, jestli to vadí, protože v podstatě všechny zprávy, které se dostaly na veřejnost ještě před představením, byly pozitivní – tedy až na cenu a možná design.

Právě design může být pro mnohé hlavním kamenem úrazu nové Ultry. Vypadá totiž stejně, jako Galaxy S22 Ultra, což ale vadí jen tomu, že je mezi sebou snadno zaměníte. Pravdou je, že novinka má nové barevné varianty (černá, krémová, zelená, fialová), ale také méně zaoblené strany, větší objektivy fotoaparátů a níže posazená tlačítka. Fyzické rozměry jsou 78,1 x 163,4 x 8,9 mm a váha 234 g.

Displej je stále 6,8“ Dynamic AMOLED 2X s funkcí Visoin Booster, kdy umí dosáhnout maximálního jasu 1 750 nitů. Hranici dvou tisíc tedy nepřekonává. Samozřejmostí je adaptivní obnovovací frekvence do 120 Hz, stejně jako Gorilla Glass Victus 2 a stylus S Pen přítomný na spodní straně zařízení, který je barevně sladěn s barevnou variantou zařízení.

Jako první u Samsungu s 200 MPx 

Vylepšení hlavního fotoaparátu je samozřejmě tím největším upgradem telefonu. Z už tak vysokých 108MPx jsme poskočili na 200MPx, kdy je zde přítomen ISOCELL HP2 s vylepšenou technologií pixelů, které dokáží pojmout větší množství elektrického náboje, pro pořizování úžasně dynamických snímků (dle slov Samsungu). Jeho kvality ale ukážou až podrobné testy. Světelnost je f/1,7. Zbytek je podle očekávání 12MPx ultraširokoúhlý objektiv, 10MPx 3x teleobjektiv a 10MPx 10x teleobjektiv. Zde se nic nemění. Nová je ale selfie kamera. Ta již není 40MPx a nevyužívá slučování pixelů, ale Samsung v celé řadě vsadil na 12 MPx. Díky tomu se ale zvětší výsledná fotografie. Světelnost je zde f/2.2.

Evropa bez Exynosu 

Potvrdily se i všechny informace o tom, že nová řada Galaxy S23 nebude mít Exynosy Samsungu, ale globálně bude distribuována s řešením Qualcommu. Je zde tedy Snapdragon 8 Gen 2 For Galaxy, který by měl mít ještě vyšší takt než standardní verze. Díky kompletně přepracovanému a zvětšenému chlazení by také nemělo zařízení tolik topit. Baterie zůstává na kapacitě 5 000 mAh. Bluetooth je verze 5.3, Wifi 6E, samozřejmostí je 5G a voděodolnost podle IP 68. Podle očekávání jede zařízení na Androidu 13 s nadstavbou Samsungu One UI 5.1.

Cena je vyšší, stejně jako úložiště 

Interní úložiště nově začíná na 256 GB, které doplňuje 8 GB RAM. K dispozici budou ještě verze 512/12 GB a 1 TB/12 GB. Poskočily nám s tím ale i ceny. Základ vyjde na 34 999 Kč, 512 GB na 39 499 Kč a 1 TB na 44 999 Kč. V rámci promo akce ale můžete do 16. února pořídit vyšší úložiště za nižší cenu. Výkupní bonus na staré zařízení je letos jen 3 000 Kč, sluchátka zdarma nečekejte, prodej začíná 17. února.

Související články

Dnes nejčtenější

.