Zavřít reklamu

Příští vlajková řada Samsungu Galaxy S23 s pravděpodobností hraničící s jistotou poběží rovnou z krabičky na nadstavbě One UI 5.1. Brzy po představení řady by ji měly formou aktualizace začít dostávat další zařízení Galaxy. Nyní, kdy do jejího uvedení na scénu zbývají pouhé dva dny, unikl seznam funkcí, které příští verze One UI přinese.

Mezi nejvýznamnější novinky One UI 5.1 bude podle webu WinFuture.de citovaného serverem SamMobile patřit nový widget baterie, který uživatelům umožní zobrazit úroveň nabití baterie u všech jejich připojených zařízení (jako jsou například hodinky Galaxy Watch nebo sluchátka Galaxy Buds) na jednom místě na domovské obrazovce. Pokud rádi používáte filtry rozšířené reality se svými přáteli, budete moci použít funkci AR Emoji Camera k pořízení snímků až se třemi lidmi v záběru, zatímco se vaše tváře změní na emotikony. Aplikace Galerie má také dostat užitečné vylepšení sdílených rodinných alb, které usnadní sdílení fotografií s vašimi blízkými pomocí umělé inteligence, jež dokáže rozpoznat jejich tváře. To je něco, co dobře znají uživatelé Fotek Google.

 

One UI 5.1 dále umožní nastavit si na zamykací obrazovce různé tapety v závislosti na aktuálních aktivitách uživatele. Bude možné si vybrat jedno pozadí pro práci, jedno pro sport apod. nastavením různých režimů. Nadstavba kromě toho přinese vylepšený widget počasí s novým ilustračním stylem a souhrnem aktuálních povětrnostních podmínek, vylepšený DeX, kdy v režimu rozdělené obrazovky budete moci přetáhnout rozdělovník uprostřed obrazovky, abyste změnili velikosti obou oken, vylepšené návrhy nastavení, jež se budou nově zobrazovat v horní části displeje a informovat vás o užitečných funkcích k vyzkoušení či nastaveních, která vyžadují vaši pozornost, abyste je mohli ihned povolit nebo vyzkoušet, nebo vylepšenou poznámkovou aplikaci Samsung Notes, která umožní poznámku upravovat více uživateli najednou.

Za zmínku rovněž stojí možnost v rámci průvodce nastavením naskenovat QR kód a automaticky přenést ze starého zařízení účty Googlu a Samsungu a uložené Wi-Fi sítě. Tato funkce bude exkluzivní pro řadu Galaxy S23 a vyšší podporující bezdrátový standard Bluetooth Low Energy. Řada Galaxy S23 bude představena již ve středu. Spolu s ní Samsung podle všeho uvede na scénu i novou notebookovou řadu Galaxy Book3.

Dnes nejčtenější

.