Zavřít reklamu

Mobilní divize Samsungu vypouští do světa jedny z nejlepších smartphonů, tabletů i chytrých hodinek. Velký podíl na tom má její designérský tým. Ten nyní posílil renomovaný designér Hubert H. Lee, který by díky svým minulým zkušenostem mohl změnit způsob, jakým výše uvedená zařízení používáme.

Hubert H. Lee se stal v rámci mobilní divize Samsungu rovnou šéfem jejího designérského týmu. Pro takovouto pozici má více než skvělé předpoklady – dříve pracoval mimo jiné jako vedoucí designér v čínské pobočce automobilky Mercedes-Benz a v oblasti designu působí již přes dvacet let. Ve své nové pozici se bude úzce podílet na designu a vývoji zařízení, jako jsou smartphonové řady Galaxy S a Galaxy Z Fold/Flip, tabletová řada Galaxy Tab nebo hodinková řada Galaxy Watch.

Toto jmenování v krátkodobém horizontu designovou filozofii korejského obra zřejmě neovlivní, první případné změny bychom mohli vidět v průběhu příštích let. Jakým směrem bude chtít Lee ikonický designový jazyk Samsungu posouvat, není v tuto chvíli jasné, designér to v tiskové zprávě společnosti ani nenaznačil.

Vzhledem k tomu, že Samsung generuje značnou část svých příjmů z telefonů střední a nižší třídy, mohla by to být právě tato zařízení, která projdou designovými změnami jako první. Jako nejméně pravděpodobní kandidáti se naopak jeví telefony řad Galaxy Z Fold a Z Flip – kvůli jejich specifické konstrukci.

Dnes nejčtenější

.