Zavřít reklamu

Populární navigační aplikace Android Auto již několik let podporuje bezdrátové připojení, ke všem uživatelům se však tato funkce dostala relativně nedávno. Nyní Google pro aplikaci vydal novou aktualizaci, jež odstraňuje možnost bezdrátové připojení Android Auto vypnout.

Nová verze Android Auto 8.7, kterou začal Google tento týden vydávat, odstraňuje přepínač pro „Wireless Android Auto“, který byl několik let dostupný v nabídce nastavení. Přepínač se konkrétně nacházel v sekci System nad položkou Google Analytics. Změna se týká také verze 8.8, která je dostupná některým účastníkům beta programu.

V minulých letech byl tento přepínač v mnoha případech ve výchozím nastavení vypnutý, což vedlo k tomu, že uživatelé se museli „zavrtat“ do svých nastavení, aby mohli v aplikaci používat bezdrátové adaptéry, jako je AAWireless. Nyní to vypadá, že Google nechal tento přepínač ve výchozím nastavení zapnutý, ale zároveň s tím odstranil možnost funkci bezdrátového připojení vůbec vypnout.

Aby bylo jasno, bezdrátové Android Auto není touto změnou dotčeno. Stále budete moci naskočit do auta a pokračovat v používání funkce jako doposud, jen nebudete moci na svém zařízení bezdrátové připojení vypnout. Jak upozorňuje web SmartDroid, to by mohlo být poněkud frustrující, pokud byste chtěli funkci vypnout pouze na jednom zařízení, aby se mohlo připojit zařízení partnera. Je však poměrně snadné připojení zablokovat, a to buď vypnutím Bluetooth či krátkou aktivací Režimu v letadle, zatímco se druhé zařízení připojuje.

Není jasné, proč se Google rozhodl přepínač pro bezdrátové Android Auto odstranit, protože to u uživatelů může vést k menšímu zmatku. Zejména pokud ve vývojářských možnostech přepínač technicky stále je (aktivuje se opakovaným poklepáním na číslo verze). O této možnosti však průměrný uživatel nemusí vědět.

Dnes nejčtenější

.