Zavřít reklamu

Globálně populární navigační aplikace Android Auto začala konečně dostávat dlouho slibovaný redesign ve stylu jazyka Material You. Z nového designu se však v tuto chvíli mohou těšit pouze účastníci beta programu aplikace. Jde o její první redesign od roku 2020.

Redesign Android Auto zahrnuje například pozměněná tlačítka včetně toho kulatého pro položku „Connect A Car“ a tmavý režim. Kromě toho jsou tu nové přepínače, jež jsou součástí jazyka Material You. Také si všimnete, že zmizel starý obrázek záhlaví a že nabídka nastavení je nyní úhlednější. Celkově lze říci, že nový design poskytuje modernější zkušenost s aplikací, podobnou té, již uživatelům nabízejí další aplikace Googlu.

Všechny položky v aplikaci jsou nyní uspořádány tak, aby co nejvíce usnadnily navigaci. I když nabídka nastavení není něčím, co běžný uživatel navštěvuje často, když tak učinil, nemohl si nevšimnout, jak zastarale vypadá. Díky novým změnám působí podstatně čistěji a svěže.

Výše uvedené změny byly poprvé hlášeny v betaverzi Android Auto 8.5, plně funkční jsou však až nyní ve verzi 8.6. Kdy Google začne vydávat stabilní verzi, v tuto chvíli není známo, dlouho by to však trvat nemělo.

Související články

Dnes nejčtenější

.