Zavřít reklamu

Přinášíme seznam zařízení Samsungu, která v týdnu od 9. do 13. ledna obdržela softwarovou aktualizaci. Konkrétně jde o Galaxy S22, Galaxy Note20, Galaxy M01 a Galaxy M02s.

Na aktuální vlajkovou řadu Galaxy S22 a letos tři roky starou „vlajku“ Galaxy Note20 začal Samsung vydávat lednový bezpečnostní patch. U Galaxy S22, S22+ a S22 Ultra nese aktualizace firmwarovou verzi  S90xBXXS2BWA2 a jako první dorazila do některých zemí Evropy, u Galaxy Note20 a Note20 Ultra verzi N98xFXXS5GWA7 a jako první byla dostupná v Peru, Panamě, Trinidadu a Tobagu a Guatemale.

Lednový bezpečnostní patch opravuje přes 50 vysoce nebezpečných androidových vulnerabilit. Samsung ve svém softwaru opravil mimo jiné chybu vstupu ve službě TelephonyUI, která útočníkům umožňovala nakonfigurovat „preferované volání“, zranitelnost napevno zakódovaného šifrovacího klíče v NFC přidáním správného použití rozhraní s náhodným soukromým klíčem, aby se zabránilo odhalení klíče, nesprávné řízení přístupu v telekomunikačních aplikacích pomocí logiky řízení přístupu, aby se zabránilo úniku citlivých informací, nebo zranitelnost v bezpečnostní službě Samsung Knox týkající se oprávnění nebo privilegií.

Budgetové telefony Galaxy M01 a Galaxy M02s začaly dostávat listopadový bezpečnostní patch. U Galaxy M01 nese update firmwarovou verzi M015FXXU4CVL3 a jako první „přistál“ v Rusku, u Galaxy M02s verzi M025FXXS4CVK1 a jako první dorazil do Nepálu. Vzhledem k tomu, že oba již obdržely dva upgrady Androidu, nedostanou aktualizaci s Androidem 13.

Telefony Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.