Zavřít reklamu

Včera, tedy v pátek 13. ledna, se ve 14 hodin otevřely volební místnosti, kam chodíme dávat hlasy jednomu z kandidátů na budoucího prezidenta či prezidentku České republiky. 1. kolo končí dnes v sobotu 14. ledna ve 14 hodin, kdy poté začne sčítání. Kde sledovat prezidentské volby online? 

Výsledky prvního kola volby hlavy státu živě můžete snadno sledovat přímo ve vašem zařízení Galaxy a v zařízeních s Androidem a také iPhonech. Nemusíte k tomu přitom otevírat web ani nějakou aplikaci, stačí vám widget. Stačí totiž, když si stáhnete aplikaci ČT24 (verze 5.3.0) a přidáte si widget na plochu svého zařízení.

Když tak uděláte nyní, bude widget samozřejmě ještě prázdný, protože data se začnou shromažďovat až po uzavření volebních místností, kde teprve začne sčítání členy volební komise. Ti poté výsledky nahrávají na server a fyzické materiály osobně předávají patřičným okresním úřadům. Nedá se tedy říci, že by se data zobrazovala bezprostředně po 14. hodině. Widget nicméně čerpá data z Českého statistického úřadu a bude je průběžně zobrazovat až do úplného sečtení.

Aby vám widget zobrazoval relevantní data, je také nutné povolit aplikaci zasílání notifikací. Aktualizace pak probíhá každých 5 minut. Data nicméně můžete sledovat i přímo v aplikaci ČT24. Prezidentské volby online můžete samozřejmě sledovat napříč celým internetem a patřičnými zpravodajskými servery. Po sečtení prvního kola aplikaci ještě nemažte, protože velice pravděpodobné druhé kolo proběhne od 27. do 28. ledna 2023, kde už budou jen dva kandidáti s nejvíce hlasy v prvním kole (pokud jeden nepřekoná 50 %). 

Aplikace ČT24 v Google Play

Dnes nejčtenější

.