Zavřít reklamu

Již dnes ve 14:00 se otevřou dveře volebních místností a začne první kolo prezidentské přímé volby. Výběr kandidátů prezidentské volby 2023 je opravdu pestrý, mnoho lidí si ale možná stále ještě láme hlavu s tím, koho by vlastně měli volit. Pokud si ani vy nejste jisti, můžete pro lepší rozhodování využít volební kalkulačku.

Pokud byste sháněli aplikaci pro Android, která by přímo sloužila jako volební kalkulačka pro prezidentskou volbu 2023, asi byste hledali marně. Můžete ale využít celou řadu volebních kalkulaček, které jsou k dispozici na webu, tedy i v rozhraní mobilního webového prohlížeče na vašem smartphonu s Androidem. Tato volební kalkulačka nejprve prostřednictvím několika srozumitelných otázek zjistí, jaké máte názory. Následně dojde k porovnání vašich odpovědí s tím, jaké názory veřejně prezentovali jednotliví prezidentští kandidáti. Ve výsledku se můžete podívat, který z kandidátů pro vás bude názorově nejbližší. Výsledkem se můžete inspirovat a sdílet jej s ostatními.

Kromě základní volební kalkulačky najdete na webu také kalkulačku pro nadšence, která vám položí bezmála stovku otázek, a kalkulačku pro mladé, která byla vytvořena s ohledem na otázky, rezonující mladou generací. Za tvorbou webu s volební kalkulačkou stojí nestranná organizace KohoVolit.eu. Jedná se o neziskovou organizaci, kterou můžete dobrovolně podpořit jednorázovým nebo pravidelným příspěvkem.

Volební kalkulačku (nejen) pro Android naleznete zde.

Související články

Dnes nejčtenější

.