Zavřít reklamu

Hned na začátku února je plánována největší událost roku Samsungu. Chystá se představit novou řadu Galaxy S23, která má být tím nejlepším mezi mobilními telefony pro rok 2023. Zde se dozvíte vše o Galaxy S23 Ultra, tedy nejvybavenějším modelu řady. 

Design a displej

Galaxy S23, Galaxy S23+ a Galaxy S23 Ultra budou podle leakera vystupujícího na Twitteru pod jménem SnoopyTech dostupné ve čtyřech hlavních barvách (a potvrzují to ostatně i nedávno uniklé nové rendery): zelené (Botanic Green), krémové (Cotton Flower), fialové (Misty Lilac) a černé (Phantom Black). Kromě toho se budou nabízet (alespoň tedy podle šéfa společnosti Display Supply Chain Consultants Rosse Younga) v dalších čtyřech barevných variantách, a to šedé, světle modré, světle zelené a červené. Tyto barvy však budou s největší pravděpodobností exkluzivní pro on-line obchod Samsungu a dostupné jen v několika zemích. Vypadá to, že Samsung u modelů S23 a S23+ změnil designový jazyk. Spolu s modelem S23 Ultra by měly mít stejný design zadního fotoaparátu jako Galaxy S22 Ultra. Základní a „pluskový“ model by měl mít plochý displej a zaoblené rohy, zatímco model Ultra bude podle všeho disponovat designem, který je na první pohled nerozeznatelný od jeho předchůdce. Nicméně by na rozdíl od něj mohl mít o něco plošší displej. Mělo by se jednat o ten 6,8palcový s rozlišením QHD+ (1440 x 3088 px).

Čip

Kolem čipové sady bylo překvapivě mnoho humbuku, ale poměrně po právu. Samsung obvykle spoléhá na nejnovější vlajkový procesor Qualcommu po celém světě s výjimkou Evropy, protože zde stále sází na vlastní čip Exynos. Ne tak ale letos. Zprávy naznačují, že i když se Samsung chce opět začít spoléhat na vlastní řešení, nezdá se, že by tomu tak bylo letos. Dřívější zvěsti o S23 naznačovaly, že se bude společnost držet Qualcommu – v tomto případě čipu Snapdragon 8 Gen 2, a to pro všechny trhy. Známe už i výsledky Geekbenche. 8GB verze příští Ultry v testech dosáhla 1521, resp. 4689 bodů. Systém bude Android 13 s One UI 5.1.

Paměť

Podle leakera Ahmeda Qwaidera bude nejvyšší model řady Galaxy S23 Ultra, dostupný v paměťových verzích 8+256 GB, 12+256 GB, 12+512 GB a 12+1 TB, přičemž tou nejběžnější má být druhá uvedená. Jednalo by se o jasné zlepšení, protože minulé Ultry měly v základní variantě jen 128GB úložiště.

Baterie

Kromě energeticky šetrného čipu v Snapdragon 8 Gen 2 se pravděpodobně nedočkáme většího navýšení výdrže. U Galaxy S23 ultra by tak mělo zůstat vše při starém, protože zde konstruktéři nevymyslí více vnitřního prostoru, a to nejspíš i kvůli přítomnosti S Penu. Kapacita tak zůstane na 5000mAh. Neočekává se ani vyšší jak 45W rychlé nabíjení.

Fotoaparáty

Hlavním vylepšením bude 200MPx hlavní fotoaparát. Mělo by se jednat o dosud nevydaný snímač ISOCELL HP2, nikoliv ISOCELL HP1, který byl k vidění v nedávném modelu Motorola Edge 30 Ultra. Očekáváme, že se zlepší výkon při pořizování fotografií i videozáznamů ve zhoršených světelných podmínkách a samozřejmě to bude mít vliv i na míru digitálního přiblížení. Galaxy S23 Ultra má být schopen natáčet časosběrná videa oblohy, která prý bude stavět na funkcích astrofotografie, jež Samsung zpřístupnil na stávajících modelech Galaxy S Ultra prostřednictvím aplikace Expert RAW. Není však jasné, jestli funkce astrofotografie ponechá oddělené prostřednictvím zmíněné aplikace, nebo je přidá do výchozí fotoaplikace řady Galaxy S23. Řada má také uživatelům umožnit větší kontrolu nad parametry snímání. Smartphony Samsungu nabízejí již dlouhou dobu pokročilý fotorežim Pro a nyní má být tento režim zpřístupněn pro přední fotoaparát.

Pokud jde o přední fotoaparát, vypadá to, že 40MPx z loňského modelu Galaxy S22 Ultra zmizí. Galaxy S23 Ultra by spíše mohl přejít na 12MPx snímač, který dává přednost kvalitě před samotným počtem dostupných megapixelů. Větší snímač by konkrétně propustil více světla, což by umožnilo pořizovat lepší snímky při slabém osvětlení a zároveň by se využilo širší zorné pole.

Zvuk

Podle leakera Ice universe bude mít Galaxy S23 Ultra vylepšené reproduktory s lepším zvukem, zejména při nižších frekvencích (basy), a vylepšené nahrávání zvuku. Měl by obecně nabídnout lepší multimediální zážitek i bez připojení ke sluchátkům či externím Bluetooth reproduktorům. Příští nejvyšší „vlajka“ korejského smartphonového obra prý bude kromě toho disponovat vynikající sestavou mikrofonů. Toto vylepšení by mělo přijít vhod těm, kteří používají aplikace jako Samsung Voice Recorder a funkci nahrávání rozhovoru. Stejně tak by mělo přinést lepší zvukový zážitek u videí nahraných palubními kamerami.

Samsung-Galaxy-S23-Samsung-S23-Ultra-signature-colorways-
Samsung Galaxy S23 Ultra

Cena

Poslední informace tvrdí, že vrcholný Galaxy S23 Ultra ponese cenovku 1 599 400 wonů (1 257 USD). V loňském roce se přitom řada Galaxy S22 v Jižní Koreji prodávala za 1 452 000 wonů. Pokud lze tedy těmto zvěstem věřit, chystaná řada bude dražší než ta loňská. Alespoň tedy v Koreji. Přepočet na Kč je v tomto ohledu sporný, protože u nás si připlácíme za DPH a třeba i dvouletou záruku. Nicméně loňský model startoval na 32 tisících Kč, takže je možné, že novinka prostě bude dražší. Stejnou strategii ostatně razí i Apple s jeho iPhony 14. Očekáváme ale, že Samsung nepůjde tak vysoko a cena se zvedne max. o 1 500 Kč.

Galaxy S22 Ultra koupíte zde

Dnes nejčtenější

.