Zavřít reklamu

Samsung možná nakonec obnoví řadu Galaxy Fan Edition (FE). Pravděpodobně jste tuto zvěst slyšeli už dříve a nyní se s ohledem na strategii společnosti v příštím roce vrací. Pokud si ale na nový Samsung Galaxy S23 FE brousíte zuby, budete muset ještě chvíli vydržet. 

Korejský technologický gigant chce pravděpodobně v roce 2024 přehodnotit některé aspekty své mobilní strategie. I když si nemyslíme, že by zaříznul Galaxy S24+, zmenšit řadu Galaxy A by skutečně mohl, což by právě podporovalo navrácení modelu s přídomkem FE do jeho portfolia, aby vykompenzoval vydání menšího počtu modelů Galaxy A. Galaxy S20 FE byl z ničeho nic oznámen v září 2020 a protože svými prodeji pravděpodobně překonal i očekávání společnosti, tak ta na něho navázala modelem Galaxy S21 FE v lednu 2021, podle nás jedním z nejlepších smartphonů Galaxy vůbec. Ten měl ale největší smůlu v tom, že byl vydán v nevhodný čas, tedy těsně před řadou Galaxy S22, takže naopak pravděpodobně nenaplnil očekávání Samsungu.

Samsung Galaxy S23 FE nejdříve v létě 

Galaxy S22 FE dosud nespatřil světlo světa a je velice nepravděpodobné, že se jej ještě někdy dočkáme. Může za to samozřejmě oznámení, kdy se máme 1. února dočkat celé řady Galaxy S23, ke které se teď směřuje celý mobilní svět. Nejnovější zvěsti týkající se údajných plánů Samsungu pro řadu FE nejsou příliš jasné, je ale evidentní, že pokud skutečně přijde, bude se jednat o Galaxy S23 FE. Pro fanoušky to ale znamená, že budou ještě chvíli čekat, a to minimálně do léta, pravděpodobnější je spíše až podzim letošního roku.

Po pravdě řečeno, řada FE za sebou nemá příliš dlouhou a jednoznačnou historii, což prostě ztěžuje jakékoli určení a předpovídání budoucích událostí. V redakci nicméně doufáme, že nejsou modely FE minulostí, a to i právě kvůli velikosti. Jak jsme zmiňovali, Samsung údajně může zaříznout model Galaxy S24+, který přece jen může být velikostí svého 6,6“ displeje pro mnohé už za hranou, kdežto základní S24 může být s 6,1“ úhlopříčkou pořád malý. Právě model FE by ale díru mezi oběma velikostmi se svou 6,4“ úhlopříčkou displeje ideálně zaplnil.

Telefony řady Galaxy S22 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.