Zavřít reklamu

Aktuálně jsme vám přinesli zprávy o tom, že Samsung se údajně chystá zabít Galaxy S24+ i to, proč jde jen o fámy. Ty ale málokdy chodí samy, a proto je zde další, která se věnuje redukci řady Galaxy A. A i když to v případě řady Galaxy S není příliš pravděpodobné, že se s jedním z modelů rozloučíme, v případě střední třídy by to nebylo úplně od věci. 

Jak informuje The Elec, tak za předpokladu, že se tato fáma zakládá na pravdě, tak se Galaxy A24 nedočká příští rok svého nástupce. Samsung totiž údajně v roce 2024 vydá jen Galaxy A15, Galaxy A35 a Galaxy A55 a kompletně ukončí výrobu řady Galaxy A2x.

Méně lepších telefonů střední třídy, nebo jen snižování nákladů? 

Snížením počtu zařízení Galaxy A vyvinutých v jednom roce chce Samsung údajně snížit náklady na vývoj a zároveň zlepšit ziskovost. Jinými slovy, pokud potenciální zájemci o Galaxy A2x nebudou mít příští rok pokračování, Samsung doufá, že si místo něj vyberou bud nižší Galaxy A15 nebo naopak vyšší Galaxy A35, či nejlépe Galaxy A55.

Je otázkou, zda tato strategie povede i k lepším telefonům střední třídy Samsungu. Teoreticky by zaměření se na menší počet modelů mohlo společnosti umožnit vyvinout lepší telefony a nabídnout lepší podporu, a ještě rychlejší aktualizace firmwaru. Je pravda, že samo portfolio je hodně nepřehledné, a pokud vypadne jeden model, nic moc se nestane. Na druhou stranu, přílišné vylepšování a používání pokročilejších technologií zbývajících modelů Galaxy A by snížil ziskovost společnosti, takže ta možná bude chtít najít ideální rovnováhu mezi menším počtem telefonů Galaxy A, nižšími náklady na vývoj, vyšší ziskovostí a snad i lepšími telefony střední třídy.

Je třeba poznamenat, že jsme právě vstoupili do roku 2023 a většina pro letošek plánovaných modelů řady Galaxy A ještě ani nebyla představena. Navíc zvěsti o tom, že řada Galaxy S příští rok přijde o jeden model, jsou značně přehnané. S ohledem na to byste také tyto zvěsti týkající se redukce Galaxy A pro rok 2024 měli brát s rezervou.

Telefony řady Galaxy A koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.