Zavřít reklamu

Když Samsung představoval Galaxy S22 z kraje loňského roku, dočkali jsme se i tria nových tabletů s označením Galaxy Tab S8. Nyní společnost uvedla datum, kdy ukáže světu řadu Galaxy S23. Dočkáme se tedy také nové řady tabletů? 

Pokud jste příznivci tabletů Samsungu, tak vás bohužel musíme zklamat. S největší pravděpodobností totiž k jejich uvedení nedojde, a to hned z několika důvodů. Právě už Galaxy Tab S8 dorazily se zpožděním, a to po roce a půl od představení jejich předchůdců. Nyní se tak bude situace opakovat, či se dokonce ještě prodlouží, protože jinak by to znamenalo její představení po boku nových skládaček a hodinek, což už by mohla být až zbytečně nabitá akce.

Tablety uživatelé nepotřebují upgradovat tak často, jako mobilní telefony, a pokud se u nich jednoduše nedá celý rok vynechat, u tabletů to není žádná pohroma. Ostatně ani Apple nevydává iPady jedné řady po roce na den přesně. Samsung by nyní tedy měl pokračovat v zajetém trendu a prodloužit životnost Galaxy S8 o nějaký ten pátek i z toho důvodu, že prakticky nemáme o nástupci žádné úniky, což jasně hovoří o tom, že je jejich vývoj spíše u ledu (oproti tomu o řadě Galaxy S23 víme prakticky vše).

Ten nejdůležitější fakt k odložení řady Galaxy Tab S9 je ale ten, že nyní je obecně nižší poptávka po veškerých IT produktech, tedy právě především po tabletech. Potýká se s tím právě i Apple, kterému také razantně padají prodeje jeho iPadů. Marketingově-analytické společnosti navíc pořád odhadují, že celkové dodávky tabletů budou klesat i nadále. I z toho důvodu nemá pro Samsung smysl mrhat zdroji. Je ale pravda, že Galaxy Tab S8, Tab S8+ a Tab S8 Ultra jsou i po roce od jejich představení tím nejlepším, co na poli tabletů s operačním systémem Android najdete. Za dobu své existence tak neztratily nic na své kvalitě a jestli máte o nový tablet zájem, jednoznačně můžeme celou řadu směle doporučit a na nástupce zbytečně nečekat.

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra koupíte zde

Dnes nejčtenější

.