Zavřít reklamu

Přinášíme seznam zařízení Samsungu, která v týdnu od 2. do 6. ledna obdržela softwarovou aktualizaci. Konkrétně se jedná o Galaxy S21, Galaxy Note10, Galaxy A73 5G, Galaxy Z Flip a Galaxy M33.

Na Galaxy S21, Galaxy Note10, Galaxy A73 5G a Galaxy Z Flip začal Samsung vydávat lednový bezpečnostní patch. U řady Galaxy S21 nese aktualizace firmwarovou verzi G99xBXXS5DVL3 a jako první dorazila do Švýcarska, u řady Galaxy Note10 verzi N970FXXS8HVL3 a jako první byla zpřístupněna též ve Švýcarsku, u Galaxy A73 5G verzi A736BXXS2BVL3 a jako první „přistála“ v Malajsii a u Galaxy Z Flipu verzi F700FXXSAIVL3 a jako první byla dostupná v Itálii.

Lednová bezpečnostní záplata opravuje přes 50 vysoce nebezpečných androidových vulnerabilit. Samsung ve svém softwaru opravil mimo jiné chybu vstupu ve službě TelephonyUI, která útočníkům umožňovala nakonfigurovat „preferované volání“, zranitelnost napevno zakódovaného šifrovacího klíče v NFC přidáním správného použití rozhraní s náhodným soukromým klíčem, aby se zabránilo odhalení klíče, nesprávné řízení přístupu v telekomunikačních aplikacích pomocí logiky řízení přístupu, aby se zabránilo úniku citlivých informací, nebo zranitelnost v bezpečnostní službě Samsung Knox týkající se oprávnění nebo privilegií.

Co se týče telefonu Galaxy M33, na ten začal Samsung vydávat listopadový bezpečnostní patch. Update přichází s firmwarovou verzí M336BXXU3BVL4 a jako první dorazil mimo jiné do Nizozemska, Ruska, Indonésie nebo Malajsie. V příštích dnech by se měl dostat do dalších zemí, tedy i k nám.

Telefony Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.