Zavřít reklamu

Telefony Samsungu přímo nabízejí možnost nahrát na nich to, co děláte na obrazovce. Můžete si tak zaznamenat průběh hry, ale klidně i libovolný návod, třeba aktivaci funkce nebo editaci fotografie, kdy pak výsledný záznam pošlete tomu, komu potřebujete. Jak na Samsungu nahrát obrazovku není přitom nijak složité. 

Je třeba mít na mysli, že funkce je závislá od vámi používaného operačního systému, tedy že funkce Nahrávání a zachytávání obrazovky jsou k dispozici na zařízeních Galaxy s Androidem 12 nebo novějším. Jaký operační systém používáte zjistíte v Nastavení -> Aktualizace softwaru, kde si můžete ten nejnovější stáhnout a nainstalovat, pokud je k dispozici.

Jak na Samsungu nahrát obrazovku z panelu rychlého spuštění  

  • Kdekoli se v zařízení nacházíte, přejeďte od horního okraje displeje dvěma prsty (nebo jedním dvakrát).  
  • Zde vyhledejte funkci Záznam obrazovky. Pokud ji nevidíte, klepněte na ikonu Plus a v dostupných tlačítkách funkci vyhledejte (delším podržením a tažením prstu po displeji si můžete ikonu Záznamu obrazovky dát na požadované místo, poté dejte Hotovo). 
  • Po výběru funkce Záznam obrazovky se vám zobrazí nabídka Nastavení zvuku. Vyberte volbu dle svých preferencí. Můžete si zde nechat zobrazovat i dotyky prstů na displeji.  
  • Klepněte na Spustit nahrávání 
  • Po proběhnutí odpočtu začne nahrávání. Právě během odpočtu máte možnost otevřít takový obsah, který chcete nahrávat, aniž byste poté museli začátek videa ořezávat. 

Pokud v panelu rychlého spuštění na ikoně Záznam obrazovky podržíte déle prst, můžete si funkci ještě nastavit. Jedná se třeba o skrytí navigačního panelu, určení kvality videa nebo velikost selfie videa v celkovém záznamu.

V pravém horním rohu můžete vidět volby, které ale nebudou ve výsledném videu zobrazené. Umožní vám kreslení, nebo třeba aktivaci kamery, stejně jako možnost nahrávaný záznam pozastavit a opětovně spustit. Stavová lišta vás poté informuje o tom, že je nahrávání záznamu aktivní. Po ukončení nahrávky (v panelu rychlých nabídek nebo v plovoucím okně) se vám záznam uloží do galerie. Zde s ním můžete dále pracovat, tedy oříznout jej, dále editovat a samozřejmě sdílet.

Dnes nejčtenější

.