Zavřít reklamu

Společnost Withings, která je známá hlavně zdravotními a fitness zařízeními, na probíhajícím veletrhu CES 2023 představila chytrou toaletu U-Scan. Podle mluvčího společnosti bylo zařízení vyvinuto poté, co si všimla, že moč je „podceňovaným proudem zdravotních údajů“.

U-Scan je třídílný systém skládající se z mušle ve tvaru oblázku namontované na toaletě, vyměnitelné testovací kazety a smartphonové aplikace. Oblázkový tvar odvádí moč do sběrné oblasti, kde je testována chemickou reakcí v kazetě. Tepelný senzor poté v zařízení aktivuje chytré komponenty a během několika minut jsou výsledky odeslány do aplikace ve vašem smartphonu.

Withings plánuje uvést U-Scan na evropský trh na konci letošního 2. čtvrtletí spolu se dvěma kazetami. První – U-Scan Cycle Sync – bude používat hormonální a pH testování, které pomůže ženám se sledováním menstruace a určením období ovulace. Druhá – U-Scan Nutri Balance – poskytne uživatelům informace o výživě a hydrataci testováním relativní hustoty, pH, ketonů a hladiny vitaminu C. Možná to bude znít neuvěřitelně, ale zařízení je dokonce schopné rozlišit mezi různými uživateli, a to díky funkci Stream ID.

Na starém kontinentě se bude chytrá toaleta prodávat za 499,95 eur (asi 12 tisíc Kč) a výrobce k ní bude přibalovat jednu kazetu dle vašeho výběru. Poté budete mít možnost koupit náhradní kazety jednotlivě nebo si za 29,95 eur měsíčně (něco přes 700 Kč) předplatit službu automatického doplňování.

Dnes nejčtenější

.