Zavřít reklamu

Společnost Google oznámila, že Mapy Google budou nyní fungovat na chytrých hodinkách s operačním systémem Wear OS a připojením LTE, i když nejsou spárovány se smartphonem. Jednoduše to znamená, že aplikace nyní bude nabízet turn-by-turn navigaci na chytrých hodinkách Galaxy Watch4, Galaxy Watch4 Classic, Galaxy Watch5 a Galaxy Watch5 Pro, i když nejsou připojeny k telefonu. 

Není třeba dodávat, že chytré hodinky s podporou LTE musí mít aktivní datový tarif, aby Google Mapy fungovaly nezávisle i v případě, že právě vaše hodinky nejsou k chytrému telefonu připojeny. Podle Googlu je tato funkcionalita Map pracovat v samostatném režimu na hodinkách Wear OS s podporou LTE užitečná, když „jste na projížďce na kole, nebo běhání a nechcete se s telefonem vláčet, přičemž ale potřebujete pomoci najít cestu domů.“

Další šikovná funkce spočívá v tom, že pokud zrcadlíte navigaci ze smartphonu do chytrých hodinek, které se pak z nějakého důvodu od smartphonu odpojí, převezmou hodinky navigaci z telefonu, abyste neztratili přehled o Mapách. To znamená, že pokud máte v hodinkách se systémem Wear OS aktivní nějaký datový tarif, budete moci kdykoli používat Mapy Google.

Společnost Google neprozradila, jakým způsobem novou funkci na chytrých hodinkách Wear OS s podporou LTE umožní, ale domníváme se, že to bude logicky prostřednictvím aktualizace aplikace v chytrých hodinkách.

Galaxy Watch5 Pro koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.