Zavřít reklamu

Samsung už brzy představí řadu Galaxy S23, která ukáže směřování značky v roce 2023. Neočekáváme toho příliš, je ale jasné, že nějaké ty novinky přece jen dorazí. Upgrade hlavního fotoaparátu Ultry ze 108 na 200 MPx bude jednou z největších změn, ale může se také ukázat jako jedna z těch nejzbytečnějších, jak jsme vás ostatně informovali. Na co se ale opravdu těším je čip Snapdragon 8 Gen 2. 

Samsung už by nás neměl diskriminovat a celou řadu by měl pohánět čip Qualcommu, a to na všech trzích po celém světě. Snapdragon 8 Gen 1 v řadě Galaxy S22 jednoduše převyšoval vlastní Exynos 2200, i tak ale nebyl Snapdragon 8 Gen 1 tak dobrý, jak mohl být, a to kvůli tomu, že byl vyráběn slévárnami společnosti Samsung namísto TSMC, což znamená, že nevyužil svůj plný potenciál.

Teprve Snapdragon 8+ Gen 1 vyráběný společností TSMC, který je přítomný ve skládačkách Galaxy Z Fold a Z Flip z roku 2022, nám ukázal, čeho je tento čip skutečně schopen. Navzdory nepříliš velkým bateriím mají Galaxy Z Fold4 i Galaxy Z Flip4 vynikající výkon i optimalizaci. Navíc se zas tolik nezahřívají. Ale pokud je Snapdragon 8+ Gen 1 svými specifikacemi zajímavý, Snapdragon 8 Gen 2 se v modelech Galaxy S23 postará o působivý výkon, výdrž baterie a minimální zahřívání.

Snapdragon i v Evropě, 3x hurá 

Pro nás je nejdůležitější, že by se měli těšit i evropští uživatelé. I zde by Samsung měl totiž nové vlajky distribuovat se Snapdragonem a na Exynos se letos vykašlat, tedy alespoň ve svých vrcholných telefonech. Dokud se neobjeví údajný a zcela vlastní čip Exynos, který bude vyráběný novou divizí pro vývoj čipů namísto Samsung Semiconductors, měl by korejský gigant zůstat u čipů Snapdragon od Qualcommu a nechat je vyrábět TSMC.

Je totiž zřejmé, že Samsung v současné době zaostává jak ve výrobě vlastních čipů pro smartphony, tak v jejich výrobě pro ostatní. A možná je na čase, aby se společnost s těmito nedostatky smířila a čipy Exynos držela od zákazníků dál, dokud nevyvine skutečně solidní jeho verzi, na kterou bude moci být hrdá. My mu za to poděkujeme tím, že budeme chválit jeho produkty, které netrpí nemocemi jako řada Galaxy S22.

Samsung Galaxy S22 Ultra koupíte například zde 

Dnes nejčtenější

.