Zavřít reklamu

Apple pracuje na dvou nových tabletech iPad Pro – 11,1palcové verzi a 13palcové verzi – které by mohly být uvedeny na scénu příští rok. Alespoň to tvrdí s odvoláním na šéfa společnosti DSCC Rosse Younga web MacRumors. Je nanejvýš pravděpodobné, že jediným dodavatelem OLED panelů pro oba nové modely iPadu Pro bude displejová divize Samsungu Samsung Display.

Apple kupuje OLED panely od společnosti Samsung Display od té doby, co začal ve svých produktech tento druh displeje používat (jako první jej konkrétně používala první generace chytrých hodinek Apple Watch z roku 2015). Kromě toho navázal partnerství s dalšími výrobci, ta však nedopadla tak dobře. V této oblasti tedy vždy spoléhal na Samsung, zejména u svých vlajkových produktů.

Vzhledem k této skutečnosti je logické se domnívat, že Samsung Display bude jediným dodavatelem OLED panelů i pro připravované modely iPadu Pro. Pokud tomu tak skutečně bude, divize bude muset výrobu OLED displejů brzy zvýšit, aby splnila budoucí požadavky cupertinského giganta na OLED panely. Koneckonců, iPady se prodávají v obrovském množství po celém světě – minimálně tedy v oblasti tabletů úplně nejlépe.

Jak známo, Samsung je globálně největším dodavatelem OLED panelů. Nedávno začal vyrábět také OLED displeje pro televizory a monitory. QD-OLED panel, který používá televizor Samsung S95B, ocenilo za jeho výkon mnoho expertů na televize po celém světě.

Tablety Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.