Zavřít reklamu

Samsung začátkem letošního roku uvedl na scénu svůj první QD-OLED televizor S95B. Používá QD-OLED panel vyráběný společností Samsung Display, displejovou divizí korejského obra. Nyní se v éteru objevila zpráva, že společnost hodlá produkci těchto panelů zvýšit.

Podle informací webu The Elec se Samsung Display rozhodl vyrábět QD-OLED panely na své připravované lince A5, která by se měla soustředit na monitory s úhlopříčkou 27 palců. Společnost prý usiluje o to, aby získala zakázky od různých firem, včetně Applu, na jejich připravované špičkové monitory. Již dříve Samsung Display dodal své QD-OLED panely hernímu monitoru řady Dell Alienware.

Zpráva také tvrdí, že společnost chce u své nové výrobní linky použít nový depoziční systém, který by měl snížit celkové produkční náklady. Teprve čas však ukáže, jestli se jí podaří zakázku Applu na jeho příští špičkový monitor skutečně získat. Současný vlajkový monitor cupertinského giganta používá panel s technologií Mini-LED, a aby se jej vzdal, musí QD-OLED panel nabídnout ještě lepší jas a zároveň zlepšit barvy a životnost.

Připomeňme, že prvním monitorem Samsungu, který používá QD-OLED obrazovku, je Odyssey OLED G8. Představen byl začátkem září.

Herní monitory Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.