Zavřít reklamu

Očekává se, že řada Galaxy S23 bude oficiálně představena na začátku února 2023, tedy již poměrně za chvíli. Také proto již do éteru uniklo mnoho specifikací, kterými bude celá řada disponovat. Všeobecně se má za to, že všechny modely řady budou na celém světě vybaveny procesorem Snapdragon 8. generace. Nyní se poprvé objevila zpráva, která tvrdí, jaké zlepšení výkonu můžeme od chystaných telefonů Samsungu vlastně očekávat.

Galaxy S23, Galaxy S23+ a Galaxy S23 Ultra by tedy měly být vybavené procesorem Snapdragon 8 Gen 2 a oproti svým předchůdcům by zde měl konečně být značný výkonnostní skok. Chystané telefony by tak údajně měly mít o 36 % vyšší výkon CPU, o 48 % rychlejší GPU a o 60 % rychlejší NPU (Neural Processing Unit používaná pro akceleraci AI a ML). Zařízení mají být také vybavena lepším řešením chlazení čipsetu, což dopomůže lepšímu výkonu při dlouhodobém zatížení (a méně tepla v našich rukou).

Předchozí zprávy přitom naznačují, že Samsung možná uzavřel dohodu se společností Qualcomm o přetaktované verzi Snapdragonu 8 Gen 2. Podle údajů z benchmarků má tato konkrétní verze procesoru o 170 MHz vyšší taktovací frekvenci. Snapdragon 8 Gen 2 je také vybaven rychlejší pamětí RAM (LPDDR5X) a úložištěm (UFS 4.0), což by mělo vést k výraznému výkonnostnímu skoku.

Kromě hrubého zvýšení výkonu by řada Galaxy S23 měla přinést jasnější displeje (všechny varianty by měly mít jas 1 750 nitů), lepší podání barev ve venkovních podmínkách, lepší selfie fotoaparát (12MPx Dual-Pixel AF), nahrávání videa v 8K při 30 fps a také satelitní připojení. Galaxy S23 a Galaxy S23+ také dostanou o něco větší baterie s kapacitami 3 900 mAh, resp. 4 700 mAh. Rozhodně se je na co těšit, a to už za relativně krátký čas.

Nejlepší telefony Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.