Zavřít reklamu

S ohledem na technické novinky má za sebou Samsung spíše jen udržovací rok. Neviděli jsme v jeho podání žádnou převratnou novinku, protože to, co ukázal vlastně jen vylepšuje stávající. Jedná se v tomto ohledu jak o řadu Galaxy S22, tak třeba skládací telefony nebo Galaxy Watch. Skutečnou invencí přinesly snad jen The Freestyle a Galaxy Tab S8 Ultra. 

Nemusí to být ale nutně špatně. Galaxy S22 Ultra je skvělý a skvěle vybavený telefon, který specifikacemi odkazuje na řadu S a vzhledem a S Penem na řadu Note. V případě skládaček Galaxy Z Fold4 a Z Flip4 se sice také vylepšovalo ve všech ohledech, ale opět nijak významně. Co bychom tedy chtěli, aby Samsung představil v příštím roce?

Tento seznam vychází skutečně jen z našich přání, nikoli z toho, jaké už zde máme úniky informací. Jde tedy o to, co u určitých modelů postrádáme nejvíce nebo nám naopak nejvíce vadí, a co bychom rádi změnili nehledě na to, jestli je to reálné či nikoli.

Galaxy S22 

Nemůžeme začít jinak než čipem, kterým Samsung své vlajky osazuje právě na tuzemském trhu. Rádi bychom, aby se Samsung vykašlal na svůj Exynos a poskytl Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 všem modelům své vrcholné řady, a to ať už v USA tak v Evropě a zbytku světa. Nebo ať to prohodí, za oceán ať si dodá, co chce, ale nám ať konečně nabídne to lepší, tedy konkurenci v podobě Snapdragonu.

Galaxy Z Flip5 

Jednoznačně lepší fotoaparáty, klidně ať vyhodí ultraširokoúhlý a nahradí jej alespoň 3x teleobjektivem. Dle našeho úsudku pak vnější displej zvětšovat netřeba. Zařízení ale už nechceme ve tvaru klínu, aby byla mezi oběma částmi nevzhledná a nepraktická škvíra, stejně jako bychom rádi zmenšili drážku uprostřed displeje a zbavili se nutnosti přítomnosti fólie displeje. Toto ostatně platí i pro Galaxy Z Fold5.

Galaxy Z Fold5 

Některé body už jsme zmínili o Flipu, nicméně je zde ještě jeden charakteristický právě pro Fold. Jeho nesmírným pozitivem je, že podporuje S Pen. Jeho zásadním nedostatkem, že jej nemá ukrytý v těle. Kryty na Folda jsou dost nepraktické, a pokud mají pojmout ještě právě S Pen, je pak zařízení o to větší a těžší. Velikostně by přitom stačil klidně jen ten, kterým disponuje Galaxy S22 Ultra. Na ten se snad místo najde, ne?

Bezdrátové nabíjení řadě Galaxy A 

Bezdrátové nabíjení se sice pořád rozrůstá, ale v telefonech s Androidem je pořád vázáno spíše na vyšší segment. Samsung jej letos nenabídl v jediném modelu Galaxy A distribuovaném na evropském kontinentě, a je to škoda. Chtělo by to tedy, aby poskytl i méně náročným uživatelům tuto užitečnou a praktickou technologii. Ostatně sám by na tom mohl vydělávat, kdyby rozšířil portfolio svých bezdrátových nabíječek (což ostatně údajně také chystá).

The Freestyle 2 

Přenosný projektor je fajn, pokud jej nemusíte pořád připojovat ke zdroji napájení. Jedná se o první generaci a u té je obvyklé, že trpí různými neduhy. The Freestyle 2 by tedy mohl nabídnout integrovanou baterii, která by jej udržela při životě alespoň hodinu a půl, což by odstranilo nutnost nosit ještě powerbanku, bez které se na cestách v případě Freestylu stejně neobejdete.

Galaxy Booky v České republice 

Samsung v České republice oficiálně své laptopy neprodává, a je to velká škoda. Jak je vidět v případě Applu, má to skutečně smysl, protože ekosystém hraje v dnešní době velkou roli. Bylo by skvělé, kdyby zde tedy byly oficiálně dostupné i počítače Samsungu, se kterými by si naše zařízení Galaxy rozuměla o to lépe.

A co vy? Co byste si přáli, aby Samsung u svých produktů během roku 2023 vylepšil? Napište nám to do komentářů. 

Produkty Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.