Zavřít reklamu

Samsung má za sebou poměrně zajímavý rok. Představil v něm skutečné množství nových produktů, které v mnohých ohledech překonaly své předchůdce a zaujaly patřičné množství uživatelů. Na druhou stranu je zde přece jen pár věcí, které se také tak úplně nelíbily, kdy všemu jasně vévodí Exynos 2200 a kauza se zpomalováním výkonu. 

Kauza GOS 

Samsung se sice oháněl, jak je jeho Exynos 2200 skvělý, ale tak nějak řadu Galaxy S22 neoptimalizoval tak, jak by si jeho zákazníci přáli. Protože to ale sám dost dobře věděl, krotil výkon čipu proto, aby se ten nepřehříval. No, benchmarkové testy to provalily, a protože o tom Samsung neinformoval, měl z ostudy kabát. Narychlo pak šil aktualizace, které uživatelům dávaly možnost rozhodnout se, zda výkon dále škrtit chtějí, nebo z čipu chtějí raději ždímat maximum. Jistá hořká pachuť z tohoto chování však zůstává do teď a opravdu doufáme, že s budoucí generací se to už nebude opakovat. Stejně tak doufáme, že se v ní Samsung na svůj Exynos prozatímně vykašle, protože naděje přece umírá poslední.

Vyšší ceny 

Když Samsung představil Galaxy S22 Ultra, nasadil mu cenovku na 31 990 Kč, tedy takovou, aby se rovnala tehdy aktuálnímu nejlepšímu zařízení Applu, a to iPhonu 13 Pro Max. Když pak měly přijít na trh nové skládačky, pronikaly na veřejnost informace o tom, jak budou levnější než loňské verze. Nakonec se zdražovalo i u nich. Na druhou stranu oproti tomu dává Samsung svým zákazníkům mnohé bonusy, jako sluchátka zdarma a cashback akce při vrácení starého zařízení. Je to super, protože se na tom dá hodně ušetřit, ale s ohledem na prodeje a konkurenční boj zde létá otázka, proč se nevykašle na akce a zařízení neprodává levněji? Třeba takový Apple toto ignoruje zcela a jediná jeho sleva za celý rok je mrzký kredit na další nákup v rámci Černého pátku. Samsung je v tomto vstřícnější, ale úplně domyšlené to rozhodně nemá. Přitom kdyby srazil cenu jen o pár tisíc, v očích zákazníků by se jednalo o skvělý krok. A to se ještě bojíme toho, že se bude zdražovat i během roku 2023, takže kdo ví, kam se nakonec cena Galaxy Z Foldu5 vyšplhá.

Galaxy Watch5 Pro 

Tak nějak se očekávalo, že Samsung letos nepředvede řadu Galaxy Watch Classic a místo toho uvede nějaký profesionální model. Proti tomu nic nemáme, ale to, že je to model Pro, je prostě hloupé. Společnost si dlouhá léta vede označení Ultra, které by se přímo nabízelo, přitom přídomkem Pro označuje své profesionální produkty zejména Apple. Takže se nám to prohodilo. Máme zde Galaxy Watch5 Pro, které Samsung představil měsíc před tím, než Apple uvedl na scénu Apple Watch Ultra. Tak, a pak se to nemá chudákům zákazníkům plést.

Útočné reklamy proti Applu 

K Samsungu to tak nějak patří, že do svého největšího rivala šije, jak to jen jde. Obvykle přitom nekouká ani napravo, ani nalevo. Letos tak rozjel kampaň na podporu svých skládaček určenou pro uživatele iPhonů. Na první pohled to může vypadat vtipně, na ten druhý si pak říkáme, jestli právě toto má největší prodejce smartphonů na světě zapotřebí. Z Applu si utahoval ještě před představením iPhonů 14, poté si do nich samozřejmě rýpnul opět, protože americká společnost stále se svým ohebným řešením nepřišla. A to je pro Samsung přece jen dobře, protože to je právě on, kdo segmentu skládacích/ohebných telefonů kraluje.

Dnes nejčtenější

.