Zavřít reklamu

Samsung letos představil duo svých chytrých hodinek Galaxy Watch5. Základní model toho oproti předchozímu modelu zas tolik nepřinesl, model Watch5 Pro je ale oproti předchozímu modelu Classic úplně jiný – tedy s ohledem na chybějící lunetu, titanové pouzdro a safírové sklo. Co bychom ale rádi viděli u Galaxy Watch6?

Je pravda, že na absenci otočné lunety jsme si zvykli docela dobře a nedá se říci, že bychom potřebovali, aby se Samsung k modelu Classic ještě nějak vracel. Titan je pak sice fajn, hodinky jsou ale kvůli němu těžké. Rádi bychom úplně veškeré ušlechtilé materiály nahradili něčím dostupnějším a stejně tak odolným, jako třeba pouzdrem z pryskyřice s karbonovými vlákny. Tento materiál vyniká svou odolností a lehkostí, proto jej používají výrobci, jako Casio nebo Garmin. Navíc nemá takové nároky na nerostné suroviny, kdy se používat titan na spotřební zboží může jevit jako prosté mrhání. Hodinky by byly odolné, lehčí a také levnější. Co bychom ještě rádi, je, aby je udělal nižší. A to i kdyby jen snížil rámeček kolem displeje. Safír přece něco vydrží, a proto jej není třeba úplně takto uměle chránit.

Nic víc úplně třeba není, klidně ať Samsung nechá i třídenní výdrž baterie u modelu Pro, stejně jako funkce a specifikaci displeje, který je přece jen pořád líbivý. Neříkáme ale, že by to nechtělo zapracovat na základním modelu, který by si také nějaké to navýšení kapacity baterie zasloužil. Pravděpodobné to ale není, protože společnost potřebuje oba modely odlišit a právě výdrž je jedním z hlavních artiklů, proč si připlatit za vybavenější verzi.

A pak je zde samozřejmě ten kontroverzní řemen. Samsung to myslel dobře, akorát veřejnost to možná úplně nepochopila. Ten silikonový je poměrně příjemný, ale motýlková spona vzhledem k zaměření hodinek prostě moc nejde. Tady bych se vykašlal na jakékoli prémiové pokusy a vsadil na jistotu. Stačil by ostatně jen obyčejný nylonový řemen na suchý zip, který je odolný a praktický. Ostatně zde by se mohl Samsung inspirovat u Applu, který k jeho Apple Watch Ultra uvedl skutečně povedené řemeny a tahy. Samozřejmě by je nemusel okopírovat 1:1, ale malá inspirace nikdy jistě neuškodí.

Galaxy Watch5 Pro koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.