Zavřít reklamu

Dostali jste pod stromečkem nový Samsung Galaxy a před prvním použitím jej chcete nabít? Jak ale získat maximální kapacitu baterie, a tedy zajistit její co nejdelší výdrž? Zde najdete tipy a triky jak správě s lithium-iontovou baterií ve vašem zařízení nakládat. A je vlastně jedno, jestli je obsažena v telefonu, tabletu nebo chytrých hodinkách. 

První nabití na maximum 

U lithium-iontových baterií, popřípadě u lithium-polymerových akumulátorů, není třeba dělat tak známý proces úplného vybíjení a opětovného plného nabití, jak si možná pamatujete z minulosti, kdy tomu tak bylo u niklových baterií. Je nicméně pravda, že před prvním použití by se měla baterie nabít na svou maximální hodnotu, poté by se měla nechat cca jednu hodinu „odležet“ a následně znovu připojit na nabíječku a plně dobít. Tímto postupem dosáhnete maximálního efektu.

Zkuste nenabíjet na 100 % 

Životnost baterie s četností používání zařízení samozřejmě klesá. Chcete-li mít baterii svého zařízení v co největší kondici po co nejdelší možnou dobu, vyhněte se stavům, kdy vám její kapacita spadne pod 20 %. Zároveň ji úplně nenabíjejte. Ideální stav je při 90 % odpojit nabíječku, a baterii právě držet v rozpětí od 20 do 90 %. Obecně platí, že je lepší nabíjet telefon několikrát přes den než jednou přes celou noc.

Největší vliv má vaše chování 

Aby baterie vydržela co nejdéle, abyste oddálili její výměnu nebo koupi nového zařízení, je vhodné s tím aktuálním také ideálně zacházet. Čím méně totiž budete své zařízení nabíjet, tím déle samozřejmě prodloužíte životnost baterie. Stačí přitom dodržovat pár malých a nijak omezujících kroků. Především jde o tlumení jasu, protože právě displej si z baterie bere nejvíce.

Pak se zkuste vyhýbat extrémním teplotám, a to jak těm nízkým, tak těm vysokým. I když pak můžete v prvním případě pozorovat zhoršenou výdrž, nízké teploty nemají na baterii dlouhodobý vliv. Vysoké teploty ale mohou baterii nenávratně poškodit. Za žádných okolností v těchto vysokých nebo nízkých teplotách baterii nenabíjejte, jinak ji poškodíte.

Nedostali jste nový telefon Galaxy? Nevadí, koupit si jej můžete třeba zde

Dnes nejčtenější

.