Zavřít reklamu

Aby vám nedošla data dřív, než si myslíte, hodí se vědět, jak zkontrolovat využití dat na Samsungu, ať už se jedná o telefon nebo tablet. Díky milionům aplikací v Google Play, díky streamovacím a cloudovým službám, díky dostupnému internetu, je snadné přečerpat objem mobilních dat, které vám váš operátor v rámci tarifu poskytuje. 

Výchozí funkce sledování dat systému One UI vám může pomoci vyhnout se nižší rychlosti, tedy té po přesáhnutí limitu, a samozřejmě také velkým účtům za navýšení balíčku. Můžete si i nastavit datový limit pro svůj měsíční cyklus a aktivovat režim spořiče dat, abyste snížili jejich spotřebu na pozadí.

Jak na Samsungu zkontrolovat využití dat 

  • Jděte do Nastavení. 
  • Vyberte Připojení. 
  • Zvolte nabídku Použití dat. 
  • Zde už vidíte přehledy pro využití dat Wi-Fi nebo využití mobilních dat. 

Když si danou položku rozkliknete, zjistíte i to, jaké aplikace mají na data nejvyšší nároky. U mobilních dat zde najdete také nabídku Spořič dat, kterou když zapnete, tak si ji můžete ještě blíže určit. Mezi to patří i možnost povolených nebo vyloučených aplikací, na které se limit vztahuje. Spořič dat Ultra pak komprimuje obrázky, videa i přijatá data, aby byly co nejmenší. Funkce také blokuje data, která chtějí využívat aplikace běžící na pozadí.

Související články

Dnes nejčtenější

.