Zavřít reklamu

Co je ideálním doplňkem chytrého telefonu? Samozřejmě chytré hodinky. Pokud už telefon Galaxy vlastníte a pod vánočním stromkem očekáváte chytré hodinky od společnosti Samsung, tak tady se dozvíte, jak by měly vypadat vaše první kroky s nimi. Tento popis se týká hodinek řad Galaxy Watch4 a Watch5 s Wear OS. 

Po zapnutí hodinek jejich tlačítkem vám jako první vyskočí nabídka určení jazyka. Jednoduše prstem po displeji nebo u podporovaného modelu otáčením lunety (Watch4 Classic) nalistujte češtinu a zvolte ji. Systém se ještě zeptá na potvrzení. Poté stejným způsobem vyberte zemi nebo oblast. V našem případě tedy Českou republiku. Následně budete muset zařízení restartovat patřičnou volbou.

Po opětovném spuštění musíte pokračovat na telefonu v aplikaci Galaxy Wearable. Pokud ji v něm nemáte, nainstalujte si ji z Galaxy Store zde. Nemusíte ji ani spouštět a zařízení hned ví, že se v jeho blízkosti nacházejí nové hodinky Galaxy Watch. Ví i, o jaký model se jedná. Dejte tedy Připojit. Následně je nutné odsouhlasit různé přístupy. Dle svých preferencí vybírejte buď nabídku Při používání aplikace, Pouze tentokrát nebo Nepovolovat.

Poté zkontrolujte číslo, které vám ukazuje jak telefon, tak hodinky. Je-li to stejné, zvolte v telefonu Potvrdit. Pokračuje se stažením softwaru a možností přihlášení se k účtu Samsungu. Pokud chcete, můžete tak učinit, pokud ne, lze tento krok přeskočit. Ochudíte se ale o určité funkce s tím spojené. Ještě můžete odsouhlasit odesílání diagnostických dat a zase různé přístupy. To konkrétně ke kalendáři a manažeru k uskutečňování a přijímání hovorů a SMS.

Následuje příprava hodinek, která zabere jen chvilku času a přihlášení se k účtu Google. To můžete opět popřípadě přeskočit. Následně vyberete aplikace, které chce do zařízení stáhnout a je hotovo. Hodinky vám spustí průvodce, jak s nimi pracovat a telefon vám nabídne personalizaci ciferníku a další možnosti. Nyní můžete své nové hodinky Galaxy Watch začít hned naplno využívat.

Jak nastavit ciferník v Galaxy Watch 

Ciferník je přece jen to, co na hodinkách vidíte jako první. To, jak nastavit ciferník na Galaxy Watch, jde dvěma způsoby – přímo v hodinkách nebo jednodušeji v telefonu. Chcete-li jít tou složitější cestou, chvíli podržte na ciferníku hodinek prst. Zobrazení se vám oddálí a vy můžete začít listovat těmi dostupnými. Pokud se vám nějaký zalíbí, jen se ho dotkněte a následně se vám nastaví. Pokud ale ten vybraný nabízí i nějakou míru personalizace, objeví se vám zde možnost Přizpůsobit. Když ji vyberete, můžete si poté vybírat hodnoty a data, která se vám mají zobrazovat v komplikacích, tedy typicky těch malých budíčcích na číselníku. Některé také nabízejí jiné barevné varianty a další možnosti, kdy si je touto volbou definujete.

Po spuštění aplikace Galaxy Wearable ve vašem telefonu se vám v ní zobrazí několik možností, kdy samozřejmě vyberte nabídku Ciferníky. Nyní už můžete vybírat ze stejné palety vzorů a stylů jako v hodinkách, zde však přehledněji. Když pak nějaký určitý vyberete, můžete jej i zde přizpůsobit. Je vám tady i popsáno, co všechno si můžete změnit. Právě možnosti úprav jsou na větším displeji pohodlnější.

Jakmile pak klinete na Uložit, váš styl se automaticky odešle a nastaví na propojených hodinkách. Úplně dole pak najdete také možnost získat další ciferníky. Některé jsou placené, jiné jsou k dispozici zdarma.

Nenašli jste pod stromečkem Galaxy Watch? Tak si je kupte tady

Dnes nejčtenější

.