Zavřít reklamu

Ještě to určitě stihnete. Možná ne v e-shopu, ale kamenných prodejen s elektrem je hodně, a jejich nabídka může být pořád ještě obsáhlá. Pokud se v té televizorů ztrácíte, tak se vám tady pokusíme trochu pomoci tímto seznamem, se kterým si vyberete dokonalý televizor přesně odpovídajícím vašim nárokům. 

Je samozřejmě vhodné zaměřit se na určité body a vaše vlastní potřeby, kdy vám na konci vypadne jasná konfigurace, od které se pak při výběru odpíchnete. Jedná se tedy o: 

  • Velikost televizoru 
  • Kvalita obrazu 
  • Zvuk 
  • Design 
  • Chytré funkce 

Velikost televizoru 

Každý televizor má doporučenou sledovací vzdálenost a úhel, které budete chtít zohlednit, až jej budete umisťovat u sebe doma. Nejlepší a nejvíce pohlcující divácký zážitek máte ve chvíli, kdy 40° vašeho zorného pole tvoří obrazovka. Vhodná vzdálenost s ohledem na zorné pole se dá spočítat, pokud znáte velikost svého televizoru, tedy úhlopříčku obrazovky. Pro 55“ je to 1,7 m, pro 65“ 2 m, pro 75“ 2,3 m, pro 85“ 2,6 m. Abyste získali výslednou vzdálenost, vynásobte velikost obrazovky číslem 1,2.

Kvalita obrazu 

Kvalita obrazu je asi nejdůležitějším faktorem, podle kterého si diváci vybírají nové televizory. Hodně souvisí s technologií obrazovky. Televizory Samsung mají obrazovku složenu z tzv. Quantum Dot, kvantových bodů, které zajišťují co nejlepší kontrast a kvalitu obrazu, ať už jde o televizory QLED a Neo QLED (technologie LCD) nebo QD-OLED (technologie OLED). 

TV_rozlišení

Díky Quantum Dot mají například QD-OLED televizory Samsung mnohem jasnější obrazovku než OLED televizory konkurenčních značek, u kterých vynikne obraz pouze za šera nebo za tmy. Zároveň skvěle reprodukují černou barvu, což je doména technologie OLED. Televizory QLED a Neo QLED zase vynikají opravdu skvělým jasem, takže si drží kvalitu obrazu i za bílého dne.

U rozlišení se stává běžným standardem Ultra HD/4K, které nabízí jak QLED, tak Neo QLED a QD-OLED televizory. Je to o krok dál než Full HD, obraz je složený z 8,3 milionu pixelů (rozlišení 3 840 × 2 160 pixelů) a obraz takové kvality vynikne na televizorech větších úhlopříček s minimálním rozměrem 55“ (ale lépe 75“ a vyšším). Naprostou špičku pak představují 8K televizory s rozlišením 7 680 x 4 320 pixelů, takže jich je v obrazovce přes 33 milionů.

Zvuk 

Divácký zážitek umocní kvalitní zvuk, zvláště pokud je prostorový a dokáže vás ještě více vtáhnout do děje. Televizory Neo QLED jsou vybaveny technologií OTS, která dokáže sledovat objekt na obrazovce a uzpůsobit tomu zvuk, takže získáte dojem, že se scéna odehrává reálně ve vašem pokoji. Nejkvalitnější 8K televizory se pyšní nejnovější generací technologie OTS Pro, která využívá reproduktory ve všech rozích televizoru i v jeho středu, takže nevynechá jedinou zvukovou stopu. Díky přidání nových reproduktorů horního kanálu mohou QLED (od modelu Q80B) a Neo QLED televizory podporovat také technologii Dolby Atmos, která nabízí dosud nejdokonalejší 3D zvuk.

TV_zvuk

Design  

V dnešní době už neexistují jednotné typy televizorů, které se od sebe na první pohled ničím neliší. Doslova pro každý životní styl lze nalézt televizor, který vám bude plně vyhovovat a skvěle zapadne do vašeho interiéru. Samsung má speciální lifestylovou řadu televizorů, ale myslí i na ty diváky, kteří jsou konzervativnější. U vyšších modelů Neo QLED televizorů a lifestylového televizoru The Frame dokáže skrýt prakticky všechny kabely, protože televizory mají většinu hardwaru v externím One Connect Boxu umístěném na svojí zadní stěně. Z něj pak vede už jen jediný kabel do zásuvky, a i ten lze skrýt tak, že v přijímače viditelně nevede vůbec žádný kabel. QLED, Neo QLED a QD-OLED televizory Samsung lze postavit na přibalený stojan či nožičky, případně je připevnit ke zdi díky speciálnímu držáku na zeď. Pak je zde vysoce designový The Serif, otočný The Sero, venkovní The Terrace atd.

Chytré funkce 

Televizory už neslouží pouze k pasivnímu sledování několika televizních programů, stále více jsou využívané pro další zábavu, ale práci a aktivní trávení volného času. Všechny chytré televizory Samsung jsou vybaveny unikátním operačním systémem Tizen a řadou praktických funkcí, jako je multiview, kdy si můžete obrazovku rozdělit až na čtyři samostatné části a v každé sledovat jiný obsah nebo v ní řešit pracovní záležitosti či videohovory a videokonference. Velmi oceňovanou funkcí je zrcadlení telefonu na obrazovce televizoru i možnost využít smartphone jako dálkový ovladač k televizoru. Nechybí samozřejmě ani aplikace populárních streamovacích služeb jako je Netflix, HBO Max, Disney+, Voyo nebo iVysílání ČT. Některé z nich mají i vlastní tlačítko na dálkovém ovladači.

Televize Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.