Zavřít reklamu

Mobilní divize Samsungu se v příštím roce pokusí změnit svou strategii tak, aby se více zaměřila na konkurenceschopnost produktů a méně na snižování nákladů. Společnost doufá, že touto drastickou změnou filozofie udrží náskok před Applem a zajistí si tím své vedoucí postavení. 

Korejský technologický gigant uspořádal schůzku vedení s divizí DX (Device Experience) a podle dostupných zpráv místopředseda představenstva společnosti Samsung Electronics Han Jong-hee nařídil této divizi, aby „přemýšlela o způsobech, jak posílit konkurenceschopnost chytrých telefonů, aniž by se nechala strhnout snižováním nákladů.“ A je to trochu ironické vzhledem k tomu, že společnost nedávno snížila obchodní výdaje a veškeré zahraniční cesty této divize.

Samsung chce být špičkovým OEM výrobcem, což znamená, že musí účinně bojovat s Applem, a ne napodobovat to, co dělají konkurenti z Číny, tj. vyvíjet funkce, které mají vypadat dobře jen na papíře, stejně jako rok co rok vyrábět telefony na jedno použití s nekonzistentním designem a zbytečnou sadou funkcí. Všechna oddělení společnosti by se měla zaměřit na posilování konkurenceschopnosti, a ne vynakládat tolik času a zdrojů na vývoj strategií snižování nákladů.

Větší zaměření na uživatelskou zkušenost a konkurenceschopnost 

Jedním ze způsobů, díky nimž mobilní divize Samsungu od poloviny roku 2010 dosahovala značné ziskovosti, byl vývoj řady Galaxy A. Více než cokoli jiného však byla tato strategie vytvořena jako způsob, jakým mohl Samsung soupeřit s čínskými výrobci OEM o svůj podíl na trhu. V roce 2023 se má Samsung zaměřit na snahu o dosažení pomyslného vrcholu, kdy bude vyvíjet skutečně konkurenceschopné smartphony, které mu umožní úspěšněji soupeřit o první místo s jediným skutečně důležitým rivalem – Applem. Samsung tedy chce soustředit svůj boj právě proti Applu a méně se starat o to, co dělají jeho menší soupeři.

Tato strategie se zjevně ž odráží již v rozhodnutí společnosti použít v příštím roce pro celou řadu Galaxy S23 čipovou sadu Qualcommu namísto rozdělení trhu mezi Snapdragon a Exynos, což nyní dělal pravděpodobně právě z důvodu snížení nákladů. Toto zároveň umožní novému týmu společnosti vyvinout konkurenceschopnou vlastní čipovou sadu, která může být uvedena na trh pro vlajkové smartphony Samsungu v roce 2025.

Pokud vše dopadne podle očekávání, měly by být Galaxy S23, Galaxy Z Flip5 a Galaxy Z Fold5 lepší než kdykoli předtím, i když by to mohlo znamenat, že řada Galaxy A naopak poněkud utrpí. To by ale upřímně řečeno nebylo špatné, vzhledem k tomu, jak nepřehledné toto portfolio smartphonů nižší a střední třídy společnosti Samsung vlastně nyní je.

Telefony Samsung Galaxy koupíte například zde

Apple iPhony 14 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.