Zavřít reklamu

Samsung pokračuje ve vydávání užitečných aplikací pro své telefony a tablety. V rámci experimentální platformy Good Lock nyní vydal novou aplikaci Dropship, která umožňuje přenášet soubory z jednoho zařízení na druhé. Funguje s dalšími androidovými telefony, a dokonce i s iPhony.

Samsung oznámil spuštění modulu Good Locku Dropship v Jižní Koreji. Umožňuje snadné a rychlé sdílení souborů mezi smartphony a tablety Galaxy, dalšími androidovými telefony a tablety, iPhony, iPady, a dokonce i webem. K přenosu souborů napříč zařízeními využívá internetové připojení, takže není tak rychlý jako funkce Nearby Share nebo Quick Share (popřípadě AirDrop), které k tomuto účelu používají Bluetooth a Wi-Fi.

Jakmile si aplikaci nainstalujete, umožní vám vybrat si soubory, které chcete sdílet, a poté vytvoří odkaz a QR kód. Je možné si nastavit dobu platnosti pro jejich dostupnost. Zní to všechno dobře, nicméně to má řadu omezení. Tím největším je dostupnost modulu – v tuto chvíli si jej mohou stáhnout jen uživatelé v Jižní Koreji. Dalším omezením je 5GB denní limit na přenos souborů. Dále je nutné mít účet Samsungu (konkrétně jej potřebuje jen odesílatel souborů).

Posledním omezením se zdá být požadavek na Android 13 (One UI 5.0). Good Lock navíc není v mnoha zemích dostupný (včetně Česka, je nicméně možné si jej stáhnout z různých webů, např. apkmirror.com, včetně jednotlivých jeho modulů, ne všechny u nás ale fungují) a nefunguje na telefonech nižší třídy. Můžeme tedy doufat, že Samsung alespoň některá z těchto omezení v budoucnu odstraní, aby se nová aplikace mohla dostat k co nejvíce uživatelům.

Související články

Dnes nejčtenější

.