Zavřít reklamu

Snímače ISOCELL Samsungu používají nejen telefony Galaxy, ale i řada jiných značek, zejména čínských. Nejnovějším smartphonem, který dostal senzor ISOCELL do vínku, je Phantom X2 Pro od společnosti Tecno. Dokonce je osazen rovnou dvěma.

Phantom X2 Pro používá 50MPx hlavní fotoaparát se senzorem ISOCELL GNV. Jde o stejný 1/1.3palcový snímač s velikostí pixelů 1,2 µm, který Samsung vyvinul ve spolupráci se společností Vivo, která jej použila ve své vlajkové lodi X80 Pro. Druhým senzorem korejského obra, který Phantom X2 Pro používá, je ISOCELL JN1, který má velikost 1/2.76 palců, velikost pixelů 0,64 µm, světelnost objektivu f/1.49 a podporuje techniku pixel binning 4v1, při jejímž použití se pixely zvětší na 1,28 µm.

Tento fotoaparát je zajímavý tím, že používá výsuvný objektiv, který z něj dělá teleobjektiv s 2,5x optickým přiblížením. Když tedy tento fotoaparát použijete, objektiv se vysune směrem ven z těla telefonu a zasune se, když fotoaparát zavřete nebo se přepnete na druhý senzor. Telefon má ještě třetí fotoaparát, a to ultraširokoúhlý objektiv s rozlišením 13 MPx a automatickým ostřením. Všechny zadní fotoaparáty umějí natáčet video v rozlišení 4K při 60 snímcích za sekundu. Pokud jde o selfie fotoaparát, ten má rozlišení 32 MPx.

Phantom X2 Pro kromě toho disponuje 6,8palcovým AMOLED displejem s rozlišením FHD+ a 120Hz obnovovací frekvencí, čipsetem Dimensity 9000, až 12 GB operační a 256 GB vnitřní paměti a baterií s kapacitou 5160 mAh a podporou 45W rychlého nabíjení. Jestli se dostane na mezinárodní trhy, v tuto chvíli není jasné.

Dnes nejčtenější

.