Zavřít reklamu

Loni globálně populární videoplatforma YouTube oznámila, že počet jejích předplatitelů dosáhl 50 milionů. Nyní se pochlubila, že za poslední rok se toto číslo zvýšilo na 80 milionů.

Současných 80 milionů zahrnuje předplatitele služeb YouTube Music a Premium po celém světě, jakož i „zkušební verzi“ předplatného. Mezi roky 2020 a 2021 činil nárůst 20 milionů, takže skok o 30 milionů mezi roky 2021 a 2022 je významný. Podle YouTube stojí za dosažením tohoto milníku to, že zmíněné služby „staví fanoušky na první místo“.

Pokud jde o YouTube Music, k úspěchu prý přispívá více než 100 milionů oficiálních skladeb spolu s rozsáhlým katalogem živých vystoupení či remixů. Co se týče YouTube Premium, zde platforma vidí úspěch ve výhodách, jež služba nabízí, včetně toho, že „fanouškům ještě více usnadňuje užívat si každý hudební formát: dlouhá hudební videa, krátká videa, živé přenosy, podcasty a další“. Platforma také uvedla, že na dosažení tohoto milníku se značnou měrou podíleli její partneři, přičemž konkrétně jmenovala Samsung, SoftBank (Japonsko), Vodafone (Evropa) a LG U+ (Jižní Korea). Zmínila se také o službách Googlu, jako je Google One.

I když je 80 milionů předplatitelů služeb YouTube Music a Premium nepochybně pěkné číslo, hlavní konkurenti Spotify a Apple Music jsou napřed. První zmíněný se chlubí 188 miliony platícími uživateli a druhý 88 miliony.

Dnes nejčtenější

.