Zavřít reklamu

Apple se chystá učinit krok, který byl u něj dříve nemyslitelný: otevřít svou platformu pro obchody s aplikacemi třetích stran a sideloading. Dobrovolné to však z jeho strany nebude. Informovala o tom agentura Bloomberg.

Bloomberg s odvoláním na své zdroje tvrdí, že Apple se připravuje na otevření své platformy pro obchody s aplikacemi třetích stran a sideloading proto, aby vyhověl zákonu EU Digital Markets Act (DMA), který vyžaduje, aby platformy umožnily uživatelům stahovat aplikace ze zdrojů třetích stran. To je něco, co Android nabízí již dlouhou dobu a co se stalo předmětem sporu pro vývojáře, kteří musejí odevzdávat až 30 % příjmů ze svých aplikací Applu za používání jeho obchodu.

Podle Bloombergu by k této změně mohlo dojít již v příštím roce s představením iOS 17. To by zajistilo soulad Applu s nařízením DMA ještě předtím, než vstoupí v roce 2024 v platnost. Bloomberg poznamenal, že cupertinský technologický gigant zvažuje zavedení určitých bezpečnostních požadavků, i když budou aplikace distribuovány mimo jeho obchod. Ze strany Applu by mohlo jít o způsob, jak získat příjmy, protože by to pravděpodobně znamenalo povinnost platit poplatek.

Nejedná se o jedinou velkou změnu, která Apple čeká. Společnost se také připravuje na zavedení nabíjecího USB-C konektoru do iPhonů, což je něco, co jemu a všem dalším společnostem vyrábějícím elektroniku ukládá jiný zákon EU. Ten shodou okolností začne platit taktéž v roce 2024.

Apple iPhone 14 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.