Zavřít reklamu

Samsung již nějakou dobu dbá na udržitelnou stránku svých produktů včetně jejich balení. Jeho ekologické počínání mu v minulosti přineslo mezinárodní uznání a nyní získal cenu 2022 SEAL Business Sustainability Award za přetváření rybářských sítí na vysoce výkonné recyklované materiály pro zařízení Galaxy.

Cena SEAL Business Sustainability Award se uděluje každý rok a posuzuje ji panel odborníků nejen na životní prostředí. Jejím hlavním smyslem je ocenit nejvlivnější společnosti, které podporují udržitelnost a aktivně pracují na zlepšení životního prostředí.

Rybářské sítě jsou jedním z nejrozšířenějších druhů plastů zanechávaných v oceánu. Samsung je poprvé použil u řady Galaxy S22 a později je začlenil do svých dalších ekosystémů Galaxy. Patří sem tablety Galaxy, notebooky Galaxy Book, a dokonce i sluchátka Galaxy.

Díky spolupráci s podobně smýšlejícími společnostmi dokázal korejský gigant vytvořit z odhozených rybářských sítí nový materiál a stále si udržet své vysoké standardy kvality. Inovace jsou součástí vize udržitelnosti mobilní divize Samsungu „Galaxy for the Planet“, která nastiňuje vizi společnosti týkající se přijetí opatření v oblasti klimatu napříč globálními obchodními operacemi a životností produktů a která zdůrazňuje, jak bude Samsung používat recyklované materiály ve všech svých nových produktech.

Cílem Samsungu je do tří let používat recyklovaný plast v obalech na mobilní zařízení, dosáhnout nulové spotřeby energie v pohotovostním režimu u nabíječek pro mobily a odklonit veškerý odpad ze skládek.

Telefony aktuální vlajkové řady Samsungu Galaxy S22 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.