Zavřít reklamu

Google nedávno na telefony Pixel vydal prosincový bezpečnostní patch. Nyní ve svém novém bezpečnostním bulletinu zveřejnil, jaké vulnerability opravuje.

Google ve svém prosincovém bezpečnostním bulletinu popisuje exploity a další bezpečnostní problémy, které ovlivňují Android jako celek. Problémy s operačním systémem, záplaty jádra a aktualizace ovladačů nemusejí mít vliv na žádné konkrétní zařízení, ale musí je v Androidu opravit ten, kdo udržuje jeho kód, tedy nikdo jiný než Google. Jeho nový bezpečnostní patch přináší mimo jiné toto:

  • Opravu velmi závažných problémů v komponentách Android Framework, System a Media Framework.
  • Aktualizaci komponent Permission Controller a MediaProvider prostřednictvím iniciativy Project Mainline (která má za cíl modularizovat Android tak, aby byl lépe aktualizovatelný).
  • Pro zařízení využívající komponenty společností Imagination, Qualcomm, Unisoc a MediaTek jsou nyní dostupné příslušné opravy.

Detaily o prosincové androidové záplatě najdete zde, co navíc opravuje na Pixelech, se dozvíte tady. U jiných androidových telefonů než Pixely si uživatelé musejí počkat, než na ně nový bezpečnostní patch vydá jejich výrobce. Samsung tak již učinil, a jak jistě víte, do bezpečnostních aktualizací Googlu přidává opravy exploitů, které našel ve svém softwaru.

Dnes nejčtenější

.