Zavřít reklamu

Možná se to nezdá, ale už jsou to čtyři měsíce, co Google na podporované telefony Pixel vydal Android 13. Nyní pro nejnovější Pixely v rámci prosincové aktualizace Pixel Feature Drop oznámil novou várku funkcí, konkrétně Clear Calling, bezplatnou VPN a nový nástroj pro aplikaci Recorder.

Nic v oznámení společnosti není úplně nové, fanoušci telefonů Googlu však jistě ocení, že jsou konečně k dispozici některé dlouho očekávané možnosti. Začněme tím, co přichází na Pixel 7 a Pixel 7 Pro, protože většina novinek se týká právě jich. Na ně po upoutávkách v minulých měsících konečně přichází funkce Clear Calling. Tato funkce je navržena tak, aby fungovala jako redukce šumu na sluchátkách Pixel Buds Pro a ta během hovorů omezovala zvuky na pozadí, jako je vítr či dopravní provoz.

Další novinkou pro nejnovější Pixely je bezplatná VPN v rámci předplatitelské služby Google One. Když je aktivní, privátní síť softwarového obra by měla uživatelům pomáhat udržovat jejich návyky při prohlížení internetu bezpečnějšími, i když jsou připojeni k Wi-Fi v místní kavárně. Aplikace Recorder nyní dostává štítky pro jednotlivé mluvčí pro případy, kdy je detekováno více hlasů. To ocení zejména ti, kdo aplikaci používají pro přepisy konverzací mezi více lidmi. Jak již bylo řečeno, výše uvedené novinky jsou zaváděny pro Pixel 7 a 7 Pro, tedy alespoň zatím. Funkce Clear Calling má později dorazit na další smartphony poháněné čipem Tensor, přesné datum však v tuto chvíli není známo.

Google však nezapomněl ani na starší Pixely. Na ně začal konečně vydávat kombinované centrum zabezpečení a ochrany soukromí, které jsme mohli vidět v jedné z prvních betaverzí Androidu 13. Centrum usnadňuje vyhledávání a prohlížení důležitých informací o bezpečnosti a soukromí na jedné stránce. Funkce Detekce kašle a Detekce chrápání jsou nyní dostupné v nových regionech s další jazykovou podporou.

Na pozadí prosincové aktualizace Pixel Feature Drop začal Google uvolňovat prosincový bezpečnostní patch (konkrétně jej dostávají všechny Pixely novější než model Pixel 4). To znamená, že v nebližší době (patrně ještě tento týden) jej dostanou zařízení Galaxy, na nichž bude jako obvykle obohacen o opravy Samsungu.

Dnes nejčtenější

.