Zavřít reklamu

Google nedávno zveřejnil bilanční video o hudební službě YouTube Music za letošní rok. Nyní zveřejnil nové, které se tentokrát týká jeho vyhledávače. Podle Googlu byl letošním trendem ve vyhledávání dotaz „can I change“ (mohu se změnit). Jak doplnil, lidé používající jeho vyhledávač „hledali způsoby, jak změnit sebe sama a přetvořit svět kolem sebe, od změny kariéry po hledání nových pohledů na život“.

Dvouminutové video, které bylo sestaveno z dat webové služby Trendy Google, zahrnuje různé popkulturní odkazy, včetně filmu Top Gun: Maverick (pro to „jak se stát pilotem stíhačky“), filmu V rytmu srdce získávajícího Oscara, zpěvačky Lizzo na předávání cen Emmy, karnevalu v Riu, startu rakety Blue Origin, nebo různé sportovní momenty, jako je loučení tenistů Rogera Federera a Sereny Williamsové s kariérou. Zazní tu též slova ukrajinské ženy o tom, co pro válkou zkoušené Ukrajince znamená svoboda.

Jsou zde také záběry letos zesnulé britské královny Alžběty II., která pronáší slova: „Změna se stala konstantou. Způsob, jakým ji přijmeme, definuje naši budoucnost.“ A co jste letos ve vyhledávači Googlu nejčastěji hledali vy?

Témata: , ,

Dnes nejčtenější

.