Zavřít reklamu

Jednou z největších výzev, kterým dnes čelí odvětví chytrých telefonů, je nedostatek inovací. S tím, jak se smartphony stávají stále dokonalejšími, je mezi modely různých výrobců stále méně výrazných rozdílů. To také znamená, že pro mnoho lidí není upgrade na nový smartphone tak vzrušující jako dříve. A právě Galaxy S23 bude dokonalým příkladem tohoto trendu. 

Ačkoli je Samsung nejznámější a jedním z nejuznávanějších výrobců chytrých telefonů na světě, Galaxy S23 s největší pravděpodobností nenabídne nic výrazně odlišného od modelu Galaxy S22. To znamená, že lidi, kteří již Galaxy S22 vlastní, nebudou mít příliš důvodů k upgradu. Toto je to dilema, ve kterém se v dnešní době nachází většina fanoušků společnosti. Viděli jsme to ale už i u jiných výrobců, například u Applu. U něho jen stěží poznáte designové (a ostatně i hardwarové) rozdíly hned mezi třemi generacemi jeho telefonů (iPhone 12, 13, 14).

Samsung se tomuto trendu samozřejmě brání a snaží se zaměřit na skládací smartphony, které jsou prostě jiné. Je to ostatně jediný výrobce na trhu, který v současnosti nabízí dva různé skládací formáty v celosvětovém měřítku. U Galaxy S22 Ultra pak použil sice starý design řady Note, ale pro řadu S přece jen poměrně osvěžující. Nicméně to by se příští rok stát nemělo.

Jen nutná evoluce 

Kromě absence jakýchkoli zásadních změn může být problémem také cena Galaxy S23. Jak již bylo zmíněno, ceny Samsungu se v posledních letech v podstatě nezměnily, a to i přesto, že ostatní výrobci začali své ceny snižovat, aby si lépe konkurovali. To znamená, že Galaxy S23 bude pravděpodobně stejně drahý jako Galaxy S22, ne-li dokonce dražší po vzoru Applu, což nemusí být atraktivní pro ty, kteří hledají cenově dostupnější variantu toho nejlépe vybaveného smartphonu. Na druhou stranu nám společnost dává hodně bonusů, jako ty výkupní na staré zařízení nebo ty v případě sluchátek zdarma atd.

Jedním z důvodů, proč lidé pravidelně upgradují své chytré telefony, je přístup k nejnovějším a nejlepším technologiím. Galaxy S23 však oproti Galaxy S22 pravděpodobně nenabídne žádný zásadní technologický pokrok. Vzhledem k tomu, že se očekává, že novinka bude na všech trzích po celém světě dodávána s čipovou sadou Snapdragon, může být paradoxně jen toto pro evropské majitele stávající řady Galaxy S22 jednou z pobídek k upgradu z modelu Exynos. Evolučně mají být vylepšeny i fotoaparáty. Běžný uživatel to ale sotva pozná.

Nehledě na model ve mně řada Galaxy S23 nevyvolává takové nadšení, jaké jsem si původně myslel. Je tomu prostě proto, že bude mít pravděpodobně téměř identický design jako Galaxy S22 (až na oblast fotoaparátů), nebude nijak cenově dostupnější a nenabídne žádný zásadní technologický pokrok oproti rok staré řadě. To je však u vlajkových smartphonů Samsungu přece jen běžné. Jelikož řada S22 přinesla alespoň v případě modelu Ultra zásadní vylepšení, řada 2023 bude přinejlepším jen evoluční. Místo toho bychom se ale možná měli začít těšit spíše na řadu Galaxy S24, která dost možná přinese převratné novinky.

Telefony aktuální vlajkové řady Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.