Zavřít reklamu

Google v září představil novou funkci pro aplikaci Google Lens s názvem AR Translate, která využívá technologii Magic Eraser. Ještě před jejím zavedením nahradil Překladač Google svou zabudovanou překladatelskou kameru právě aplikací Google Lens.

Kromě vizuálního vyhledávání, které lze použít například pro identifikaci nákupů, předmětů a orientačních bodů/dominant, aplikace Google Lens slouží pro kopírování a vkládání textu v reálném světě. Tato schopnost jde ruku v ruce s filtrem Translate, který dokáže překrýt váš překlad přes cizí text, aby se lépe zachoval kontext. To může fungovat i offline, pokud si předtím stáhnete jazykový balíček.

Mobilní aplikace Překladač Google již dlouho nabízí nástroj fotoaparátu, který byl naposledy přepracován v roce 2019, kdy dostal automatickou detekci a podporu více jazyků. Loni dostala androidová verze aplikace redesign Material You. Vzhledem k překryvu svých fotografických nástrojů se Google nyní rozhodl nahradit nativní funkci Translate filtrem Lens. Klepnutím na fotoaparát v mobilní verzi Překladače se nyní otevře uživatelské rozhraní Lens.

Na Androidu se funkce spustí na úrovni systému, zatímco iOS má nyní zabudovanou instanci Lens. Při spouštění z Překladače máte přístup pouze k filtru „Přeložit“ a nemůžete se přepnout na žádné jiné funkce Lens. V horní části je možné ručně změnit jazyk a „Zobrazit původní text“, zatímco z levého dolního rohu můžete na svém zařízení importovat stávající obrázky/snímky obrazovky. Tato změna jistě dává smysl a přichází před funkcí AR Translate, která podle Googlu nabízí „zásadní pokroky v umělé inteligenci“.

V budoucnu Google Lens původní text zcela vymění pomocí technologie Magic Eraser, která dokáže snadno odstranit rušivé vlivy v obrázcích. Přeložený text bude navíc odpovídat původnímu stylu.

Související články

Dnes nejčtenější

.