Zavřít reklamu

One UI je jednou z globálně nejpopulárnějších androidových nadstaveb, která je také vzhledem k prodejům telefonů Samsung nejrozšířenější. Její nejnovější verze 5.0 nám pak znovu připomněla, proč dáváme přednost proprietárnímu vzhledu Androidu od Samsungu před jakýmkoli jiným, a to včetně téměř čistého OS, který používají například telefony Pixel.

One UI často vylepšuje funkce dostupné v Androidu či přidává nové nástroje. Někdy však také některé androidové funkce odstraňuje. A ja jednu takovou došlo i v One UI 5.0. Samsung v něm konkrétně „zařízl“ Režim soustředění a zdá se, že tak učinil z dobrých důvodů, protože tuto funkci podle všeho používá jen velmi málo uživatelů. Pokud nevíte, o co jde, Režim soustředění je funkce Androidu (stále dostupná ve standardním Androidu 13), která vám může zabránit v používání vybraných aplikací.

Přesněji řečeno, Režim soustředění umožňuje uživatelům Androidu vytvořit „pracovní režim“, který během pracovní doby zakáže rušivé aplikace. Další „režimy“ je možné vytvořit kolem různých činností, základní princip však zůstává stejný: blokujete používání aplikací podle předem stanoveného plánu. Samsung tuto funkci v One UI 5.0 odstranil proto, aby ji nahradil robustnějším řešením. Pokud vám popis Režimu soustředění zní povědomě, je to pravděpodobně proto, že Samsung do své stávající funkce Rutiny Bixby v One UI 5.0 přidal funkci „Režimů“ a změnil její název na Režimy a rutiny.

Jinými slovy dokázala nadstavba One UI 5.0 to, co One UI často dělá nejlépe. Odstranila funkci Androidu, jen aby ji nahradila něčím (pravděpodobně) lepším. Režimy Samsungu nabízejí širší škálu parametrů než Režim soustředění Googlu, včetně možnosti aktivace podle polohy, nikoli denní doby. Uživatelé One UI 5.0 také mohou změnit chování příchozích hovorů, oznámení a několika dalších základních funkcí, když jsou Režimy a rutiny aktivní. Jestli však bude přidání Režimů do Rutin Bixby pro uživatele One UI 5.0 skutečně přínosné, se teprve uvidí.

Dnes nejčtenější

.