Zavřít reklamu

Google začal vydávat Chrome ve verzi 108, který na Windows, Mac a Chromebooky přináší nové režimy Memory Saver a Energy Saver. První vylepšuje výkon prohlížeče, druhý pak šetří baterii.

V Nastavení nyní uvidíte novou nabídku Performance (výkon). Režim Memory Saver podle oficiálního popisu „uvolňuje paměť z neaktivních karet“, aby aktivní webové stránky měly „co nejplynulejší zážitek“ a ostatní spuštěné aplikace získaly „více výpočetních zdrojů“. Neaktivní karty zůstanou viditelné – pokud nějakou z nich znovu otevřete, automaticky se znovu načte.

V adresním řádku napravo Chrome zaznamená, že je režim Memory Saver zapnutý, pomocí ikony rychlého vytáčení. Klepnutím na ni zjistíte, kolik paměti bylo uvolněno pro jiné karty, a Google říká, že Chrome ve výsledku „využívá až o 30 % méně paměti“. Položka Always keep these sites active (vždy nechat tyto weby aktivní) pod přepínačem Memory Saver vám umožňuje zabránit prohlížeči v deaktivaci vámi zvolených stránek. Google doporučuje používat režim Memory Saver k tomu, aby „vaše aktivní karty s videem a hrami běžely stále hladce“.

Mezitím můžete snížit spotřebu energie a prodloužit výdrž baterie zapnutím funkce Energy Saver. Chrome toho dosahuje tím, že omezuje aktivity na pozadí a rychlost snímání obrázků. Omezeny budou kromě toho vizuální efekty, jako jsou animace, plynulé posouvání a snímková frekvence videa. Úspora energie je zaznamenána napravo od omniboxu prostřednictvím ikony listu. Můžete ji kdykoli zapnout ručně nebo ji nechat zapnout, když úroveň baterie klesne na 20 % či méně nebo když je váš notebook odpojený od sítě.

Související články

Dnes nejčtenější

.