Zavřít reklamu

Jednou z novinek, které se do Fotek Googlu chystají, je možnost odstranit u fotografií odhadovanou polohu a druhou usnadnění hledání podobných obličejů. Fotky Google jsou však již dlouho schopné odhadnout umístění fotografií, které neobsahují geodata. Nyní ale dávají uživatelům možnost tento odhad odstranit.

Aplikace doposud odhadovala chybějící místa u snímků pomocí možnosti Historie polohy, což je „volitelné nastavení účtu Google, které ukládá, kam se svými zařízeními chodíte, abyste si mohli užívat personalizované mapy, doporučení a další možnosti“. Nástroj chybějící místa u fotek odhadoval ještě jedním způsobem, a to rozpoznáním viditelných orientačních bodů.

Google nyní oznámil, že aplikace k odhadování polohy u nových fotografií a videí přestala používat Historii polohy, a místo toho „investuje více prostředků do naší schopnosti identifikovat orientační body“ (možná tím má na mysli funkci Map Live View, technologii Google Lens nebo službu Visual Positioning Service).

V důsledku této změny softwarový obr uživatelům umožňuje odstranit všechna odhadovaná umístění fotek, včetně těch odvozených z Historie polohy a orientačních bodů. Během následujících měsíců se ve Fotkách objeví výzva, která uživatelům umožní odhady polohy „zachovat“ nebo „smazat“. Na rozhodnutí budou mít čas do 1. května příštího roku, jinak budou automaticky odstraněny. Google ale ujišťuje, že v rámci této změny nedojde k odstranění žádných fotografií.

Druhou novinkou, již Google do Fotek přináší, je náhrada tlačítka Lens, které dosud umožňovalo skenovat vaše fotografie a hledat podobné výsledky na internetu, tlačítkem Search (hledat). Jak informoval web Android Police, u některých uživatelů přestala aplikace zobrazovat tlačítko Lens a místo toho je zde „normální“ vyhledávací tlačítko pro fotky. Použití tohoto tlačítka u snímků s obličeji umožňuje uživateli obličeje označit a najít fotografie s označenými obličeji v jeho galerii obrázků.

Pro běžné uživatele Fotek by nové tlačítko pro vyhledávání obrázků mohlo být celkem užitečné, protože pomůže oživit jejich paměť souvisejícími obrázky, pokud však používají poměrně často Lens, možná se budou muset trochu přizpůsobit. Nové tlačítko podle všeho dostal zatím jen omezený okruh uživatelů a není jasné, kdy se jej dočkají ostatní. Patrně však nebudou čekat dlouho.

Dnes nejčtenější

.