Zavřít reklamu

Designový jazyk Material You je jistě jednou z nejlepších věcí na Androidu 13. Především totiž přináší živé uživatelské rozhraní, které je zábavné a poutavé. S Androidem 13 máte větší flexibilitu, pokud jde o výběr barevné palety a widgetů, a také získáte více možností pro ikony, což One UI 5.0 posouvá ještě dál. Jak povolit tematické ikony v systému Android 13 a One UI 5.0 není nijak složité. 

Tematické ikony mají za úkol přepnout jejich grafické zobrazení tak, aby lépe ladilo s dominantními barvami používané v celém rozhraní. Jednoduše s tím tak lépe splynou, což může minimalistům jasně vyhovovat, na druhou stranu může být stejné zobrazení ikon nepříliš přehledné.

Jak povolit tematické ikony 

  • Podržte prst na ploše zařízení. 
  • Zvolte Pozadí a styl. 
  • Vyberte Paleta barev. 
  • Sjeďte níže a zaškrtněte nabídku Použít paletu pro ikony aplikací. 
  • Nakonec toto potvrďte nabídkou Použít. 

I když je funkce navržena tak, aby vypadaly ikony jako součást rozhraní, stále existuje příliš mnoho titulů, které monochromatické ikony nepoužívají. Výsledkem je, že ty jsou pak mezi seznamem stejně vypadajících ikon jako pěst na oko. Na druhou stranu ty nejpoužívanější aplikace Googlu a Samsungu již toto téma přijaly, takže s trochou snahy nebude úplně problém dosáhnout jisté konzistentnosti.

Související články

Dnes nejčtenější

.